Zyrtare: LG prezanton LG G3

LG nuk e ka fshehur shumë pajisjen e saj të re, por tani gjiganti elektronikë Korean ka konfirmuar zyrtarisht emrin e kësaj pajisje. LG ka zbuluar se është konkurrent...

Zyrtare LG prezanton LG G3

LG nuk e ka fshehur shumë pajisjen e saj të re, por tani gjiganti elektronikë Korean ka konfirmuar zyrtarisht emrin e kësaj pajisje.

LG ka zbuluar se është konkurrent për titullin e telefonit të mençur për 2014 pas suksesit me pajisjen LG G2 të vitit të kaluar.

Megjithatë, tani LG sjell modelin e ri , LG G3, që ka ekran Quad HD 5.5 inç me rezolucion 2460 x 1440 dhe 538 piksela për inç. Pajisja ka kamerë 13 Megapiksel, duke ju bërë konkurrencë pajisjeve të tjera si HTC One M8 dhe Samsung Galaxy S5.

LG G3 posedon procesor Snapdragon 805, 3GB RAM, 32GB të intergruara dhe bateri 3.000mAh.

Çmimi dhe data e lansimit të pajisjes ende nuk janë zbuluar, por LG ka njoftuar se do marrë kohë deri në lansimin e pajisjes së re./itShqip

RELATED BY