Apple do hap dyqan në Turqi

Midis ndalimeve të rrjeteve sociale dhe trazirave politike, Apple ka vendosur të hap dyqanin e parë në Turqi më 5 Prill. Kompania njoftoi të premten se dyqani do hapet...

Apple do hap dyqan në Turqi

Midis ndalimeve të rrjeteve sociale dhe trazirave politike, Apple ka vendosur të hap dyqanin e parë në Turqi më 5 Prill.

Kompania njoftoi të premten se dyqani do hapet në qendër të Stabollit në Zorlu.

Hapja e dyqanit vjen midis trazirave politike të këtij vendi. Turqia ka ndaluar qasjen në rrjetin social Twitter javën e kaluar dhe ka bllokuar edhe qasjen në YouTube të enjeten.

Pavarsisisht ndalimeve, rrugët e Turqisë janë të mbushura me njerëz të cilët protestojnë vazhdimisht dhe pritet që demostratat të fillojnë në çdo moment. Për këtë arsyje, Apple u ka thënë punonjësve të saj të qëndrojnë në ambiente të mbyllura të dielën, që është dita e zgjedhjve./itShqip

Categories
Lajme

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter
No Comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY