Albo B.

Albo eshte autor në Itshqip.com, i cili në kohën e lirë preferon të shkruaj, është një person i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Më shum është i përkushtuar për Sigurin në Internet, më saktësisht sigurinë në faqet e internetit dhe softuerëve.
 • 15 Mënyra për të fituar para në Internet

  Ju ndoshta mund të keni ndonjë punë ku paguheni mirë, por mesiguri që disa para plus nuk do tju bënin aspak keq. Sot vendosa të prezantojë para jush 15 mënyra për të fituar para në internet, me pak ose aspak investim nga ana juaj. Puna juaj është të zgjedhni...
 • Faqet më të mira për të mësuar Kodim Online.

  Nuk keni arsye pse mos të mësoni kodim ose thjeshtë gjërat elementare në të. Ndoshta nuk jeni të kyçur në biznesin e zhvillimeve të aplikacioneve por njohuria themelore në kodim do t’ju ndihmojë shumë për të komunikuar në mënyrë shumë më efektive dhe precize me krijuesit e këtyre programeve....
 • NSA spiunon edhe Hard Disqet tona personale

  Agjencia e Sigurisë Kombëtare në SHBA (NSA), fsheh softuer sekret në hard disqet të instaluara në miliona kompjuterë. Më të prekur nga ky softuer i cili ka për detyrë spiunimin e tyre janë kompanitë Western Digital, Seagate dhe Toshiba, por edhe prodhuesit tjerë të HDD-ve, thonë ekspertët nga Kaspersky...
 • Cilat janë 10 makinat më të shitura në Evropë?

  A e keni menduar se cilat janë 10 makinat më të shitura në Evropë gjatë vitit 2014? Padyshim që fitues edhe për vitin 2014 është Volkswagen Golf si modeli më e shitur për vitin që lamë pas, me 520.000 modele te shitura. Volkswagen Golf tashmë 7 vite e mban...
 • CNN do të përdorë mjete fluturuese pa pilot për të raportuar

  Gjiganti televiziv CNN do të përdorë mjete fluturuese pa pilot për raportimin e lajmeve, edhe pse ligji për përdorim komercial të këtyre mjeteve fluturuese pa pilotë akoma është duke u diskutuar në SHBA. Televizioni ka marrëveshje me Administratën e Aviacionit Federal(AAF) për krijimin e një kornizë ligjore me të...
 • Google ka një lojë të fshehur

  A e dini se Google ka një lojë të fshehur? Këtë lojë mund ta luani atëherë kur nuk keni qasje në internet, bëhet fjalë për një lojë shumë të thjeshtë, në të cilën ju jeni në rolin e dinozaurusit të njohur ku duhet ti ndihmoni atij që ti shmanget...
 • Rikthehet bisha – Ford prezanton konceptin GT

  Ford arriti që konceptin e saj të modelit GT ta mbaj sekret deri në hapjen e panairit të makinave e cila u mbajt në Detroit dhe në këtë mënyrë ata shpalosen shumë surpriza për adhuruesit e modeleve atraktive dhe tërheqëse. Koncepti i ri sportiv i makinës Ford vazhdon në...
 • Tregu i zi Silk Road rikthehet, por jo përmes Tor

  Dyqani për mallra ilegale, Silk Road, pas një periudhe të shkurtër mungese, pasi FBI e mbylli atë rikthehet përsëri. Kësaj radhe rikthehet si Silk Road ReLoaded i cili për dallim nga versionet e mëparshme nuk fshehët pas Tor, por pas I2P rrjetit për anonimitet. Përveç bitkoinave janë shtuar edhe disa...
 • Xhibitionist – Jahti më super luksoz në botë (Video)

  Ky super jaht luksoz është dizajnuar nga kompania Grey Designs, dhe është i gjatë 75 metra dhe paraqet një përzierje të shkëlqyer të teknologjisë dhe përsosjes. Ky jaht super luksoz përveç pamjes premtuese nga jashtë, mban brenda vetes një qytet te vogël, apo gjithçka që gjendet në një lagje të...