Dardan

Dardani është autor në itshqip.com, i cili kohën e lirë e shfrytëzon për të shkruar, është student dhe është i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Ndiqe Dardanin në: <b><a href="http://dardankrasniqi.wordpress.com/">Blog</a> | <a href="http://twitter.com/dardankrasniqi">Twitter</a> | <a href="http://facebook.com/dardann.krasniqi">Facebook</a> | <a href="http://plus.google.com/109134418176060509219/">Google+</a></b>
 • Lëshohet iOS 7.0.2

  Mbrëmë është lëshuar versioni më i ri nga Apple i softuerit iOS (7.0.2) për iPhone 4, 4S, dhe 5. Ky version thuhet të kete fiksuar shumë gabime në verisonin paraprak 7.0, tek i cili mund te futeshim nga Lockscreen tek device edhe pse iPhone posedonte Passcode. Gabim ky i harruar në softuer...
 • Apple lanson iPad 128 GB javën e ardhshme!

  Apple ka njoftuar se javën e ardhshme do të lansoj brezin e katërt të tabletit iPad me magazinë 128 GB. Tableti do të jetë në dispozicion të martën me çmim 735 € për versionin me WI-Fi, ndërsa 850 € për versionin me Wi-Fi dhe Cellular model. Lajmin e ka...
 • Zhbllokoni iPhonen tuaj shpejt dhe lirë

  Keni deshirë të zhbllokoni iPhonen tuaj por nuk e dini se ku. Atëherë kemi një një lajm të mirë për të gjithë juve qe dëshironi të zhbllokoni iPhonet tuaja. Sot është lansuar faqja më e re për zhbllokimin e iPhone nga themeluesit e iPhone-SHQ.com. Faqja www.zhblloko-iphone.com ju mundëson të...
 • iKosova App – Kosova ne duart tuaja

  Kosova në duart tuaja, ja çfarë mund të thuhet për këtë aplikacion të krijuar nga tre nxënës të shkollës së mesme. iKosova është aplikacion për telefona mobil, i lansuar në dy sitemet operative mobile më të famshme, iOS dhe Android, e në të ardhmen pritet të lëshohet edhe në...
 • Microsoft me logo të re!

  Microsoft ka zbuluar logon e saj të re për të parën herë pas 25 vitesh. Microsoft do të publikoj edhe sistemin operativ Windows 8 më vonë këtë vit, prandaj kompania synon që këtë vit të unifikojë vetveten në të gjithë gamën e produkteve. “Kanë kaluar 25 vjet që ne...
 • Përditësohet Google Play Music

  Nëse ju e përdorni Google Play Music dhe jeni lodhur nga verisoni aktual, atëherë jemi të lumtur të ju tregojmë se Google Play Music është përditësuar në versionin e ri 4.3.606. Google Play Music 4.3.606 ka marrë shumë përditësime të reja, si navigimi, albumi i këngëve, widget-i i ri...
 • Shikoni Vaktinë e Ramazanit në telefonin tuaj!

  Kompania digjitale Ipko ka mundësuar shikimin e Vaktisë së Ramazanit në telefonin tuaj kudo që gjendeni, gjithashtu Ipko ju uron Ramazanin të gjithë besimtarëve muslimanë. Për ta shikuar Vaktinë e Ramazanit, shtypni kodin *258#, kod ky i cili ju mundëson të shikoni kohën e iftarit dhe të syfyrit. Cicërima...
 • Fotografia e parë në Instagram, një qenush!

  Fotografia e parë e bërë me aplikacionin Instagram është fotoja e një qenushi të lezetshëm e ngarkuar më 16 korrik 2010, dhe që nga atëherë gjërat kanë ndryshuar, Instagram arriti shumë suksese ndërsa u ble edhe nga Facebook për një miliardë dollarë. Në fakt, pas gati dy vjet më...
 • Fotografia më e shikuar në botë!

  Ka mendime dhe raporte të ndryshme rreth fotografisë më të shikuar në botë, por sipas disa raporteve të reja online, thuhet se fotografia më e shikuar në botë është fotografia “Bliss” e autorit Charles O’Rear, e cila thuhet se ka më shumë se 1 miliardë shikime. Si është e...