Dardan

Dardani është autor në itshqip.com, i cili kohën e lirë e shfrytëzon për të shkruar, është student dhe është i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Ndiqe Dardanin në: <b><a href="http://dardankrasniqi.wordpress.com/">Blog</a> | <a href="http://twitter.com/dardankrasniqi">Twitter</a> | <a href="http://facebook.com/dardann.krasniqi">Facebook</a> | <a href="http://plus.google.com/109134418176060509219/">Google+</a></b>
 • Mbërrijnë këpucët motorrike (video)!

  Tani keni mundësinë të bleni këpucët motorrike të quajtura spnKiX për një shumë prej 699 dollarë. Eshtë shumë shtrenjtë, por kur ti provoni nuk do të zhgënjeheni. Këpucët motorrike spnKiX janë të pajisura me një motor 85 W, i cili është mundësuar nga bateria e cila gjendet në pjesën...
 • Ipko me 6 kanale të reja!

  Kompania Ipko njoftoi sot në faqen e vet zyrtare se ka shtuar edhe 6 kanale të reja në platformën e vet të televizionit digjital, 5 prej të cilave janë kanale turke, ndërsa 1 kanal është dedikuar posaqërisht për fëmijët. Ipko ka vendosur të shtoj këto 5 kanale turke për...
 • PayPal blen kompaninë card.io

  PayPal, shërbimi i pagesave online kohët e fundit ka blerë card.io, një kompani që është e specializuar në zhvillimin e teknologjive për njohjen e kartave të kreditit përmes kamerave të smartphone. Në një njoftim, PayPal tregoi se ekipi i card.io do të bashkohet me ekipin e PayPal për të...
 • 24 fonte të famshme që mund t’i shkarkoni falas!

  1. Waltograph 2. Loki Cola 3. Back to the Future 4. Calvin and Hobbes 5. United States 6. Corleone 7. PEZ Font 8. Dummies 9. Final Fantasy 10. Blade Runner 11. Fortune Wheel 12. Harry P 13. Men In Blue 14. Jurassic Park 15. Peanuts 16. Pricedown 17. Rebuffed...
 • Rrobat e kondicionuara perfekte për verën!

  Një projektues japonez ka krijuar rrobat e kondicionuara, pallto dhe pantallona të quajtura “Kuchofuku”, të cilat kushtojnë vetëm 208 dollarë. Rrobat e kondicionuara “Kuchofuku” janë mundësuar nga një bateri, e cila e kryen tërë procesin e ftohjes, përbëhen nga 65 për qind poliestër dhe 35 për qind pambuk. Kuchofuku...
 • Nintendo 3DS me 5 milionë shitje në SHBA

  Nintendo ka arritur një moment historik, duke njoftuar se ka arritur të shesë 5 milionë aparate 3DS që nga debutimi i saj në Mars të vitit 2011. Nintendo ka njoftuar gjithashtu shifrat e shitjes themelore për disa lojëra: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D (1 milionë), Super...
 • Përditësohet Facebook për Android

  Nëse posedoni një telefon Android dhe keni të instaluar aplikacionin Facebook, atëherë ju sigurisht jeni njoftuar për përditësimin e aplikacionit. E pra, ata që e kanë përditësuar kanë fituar një bandë të tipareve të reja dhe përvojë më të mirë të Facebook në Android. Aplikacioni tani mbështet përdorimin e...
 • Windows 8 lëshohet në tetor

  Lajmi i mirë është se e kuptuam kur do të lëshohet sistemi operativ Windows 8. Pra, Windows 8 do të lëshohet në muajin Tetor të këtij viti. Këtë lajm e bëri të ditur Microsoft në një konferencë, ku tregoi se sistemi operativ Windows 8 do të lëshohet në Tetor...
 • iPad Mini do prodhohet në Brazil?

  Javëve të fundit është përfolur shumë për “iPad Mini”, ndërsa këtë javë janë lëshuar disa raporte online që tregojnë se tableti iPad Mini nuk do të prodhohet në Kinë por në Brazil. Tableti, iPad Mini është thënë të ketë ekran 7.85″, i gjatë sa Google Nexus 7, tableti do...