‘Gangnam Style’ arrin 2 miliardë shikime në YouTube

Pop ylli Korean Park Jae, i njohur më mirë si PSY, lëshojë këngën tepër të famshme “Gangnam Style” në vitin 2012. Kjo video bëri bujë në mbarë botë, dhe...

Video 'Gangnam Style' arrin 2 miliardë shikime

Pop ylli Korean Park Jae, i njohur më mirë si PSY, lëshojë këngën tepër të famshme “Gangnam Style” në vitin 2012. Kjo video bëri bujë në mbarë botë, dhe veçanërisht ishte e famshme në YouTube.

Gangnam Style ishte video e parë në YouTube që kaloi 1 miliardë shikime, duke kaluar edhe atë të Justin Biber ‘Baby’. Tani, pas dy viteve, Gangnam Style është bërë video e parë që ka kaluar 2 miliardë shikime. Baby është video tjetër që ka më shumë se një miliardë shikime duke mbetur video e dytë më e popullarizuar në YouTube.

Për të festuar këtë moment, Google ka vendosur dy njerëz që vallëzojnë Gangnam Style tek shikimet e videos dhe nëse klikoni njërin prej tyre atëherë do të ndodhë diqka jo e parë më herët në YouTube./itShqip

Categories
Lajme

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter

RELATED BY