• Veturat në Brazil së shpejti me sistemin Android Auto

  Sistemi për vetura nga Google, Android Auto do të jetë në dispozicion për konsumatorët brazilian në gjysmën e dytë të vitit 2015. Daniel Holle, menaxheri i produkteve Android Auto, ka thënë për një gazetë braziliane që lansimi është planifikuar të ndodhë vonë gjatë këtij viti, ndonëse tani nuk mund...
 • Vetura Ford S-Max iu detyron të zbatoni shpejtësinë maksimale të lejuar (Video)

    Të dënohesh për thyerje të rregullave në komunikacion, përkatësisht për kalim të shpejtësisë së limtuar, është një gjë e kushtueshme, por edhe e zakonshme për një pjesë të madhe të njerëzve. Megjithatë, Ford shpreson të parandalojë tiketat e tilla me prezantimin e veturave që mund të shikojnë dhe...
 • Mercedes me 10 vetura hibride deri në vitin 2017

  Krijuesi i veturave Mercedes-Benz është duke planifikuar të lansojë 10 modele të reja hibride deri në vitin 2017, që do të thotë se do të krijojë nga një veturë për çdo katër muaj. Të dy modelet e konfirmuara për tregun amerikan, C350e dhe S550e do të arrijnë në vjeshtën...
 • Cilat janë 10 makinat më të shitura në Evropë?

  A e keni menduar se cilat janë 10 makinat më të shitura në Evropë gjatë vitit 2014? Padyshim që fitues edhe për vitin 2014 është Volkswagen Golf si modeli më e shitur për vitin që lamë pas, me 520.000 modele te shitura. Volkswagen Golf tashmë 7 vite e mban...
 • BMW dhe Volkswagen bashkohen në ndërtimin e stacioneve për mbushje të veturave elektrike

  Të enjten, BMW dhe Volkswagen njoftuan së do të bashkëpunojnë për të ndërtuar rreth 100 stacione për mbushjen e veturave elektrike në brigjet lindore dhe perëndimore të SHBA-së. Ndërtimi i këtyre stacioneve do të bëhet së bashku me ‘ChargePoint’ që aktualisht është lider në fushën e ndërtimit të stacioneve...
 • Rikthehet bisha – Ford prezanton konceptin GT

  Ford arriti që konceptin e saj të modelit GT ta mbaj sekret deri në hapjen e panairit të makinave e cila u mbajt në Detroit dhe në këtë mënyrë ata shpalosen shumë surpriza për adhuruesit e modeleve atraktive dhe tërheqëse. Koncepti i ri sportiv i makinës Ford vazhdon në...
 • Xhibitionist – Jahti më super luksoz në botë (Video)

  Ky super jaht luksoz është dizajnuar nga kompania Grey Designs, dhe është i gjatë 75 metra dhe paraqet një përzierje të shkëlqyer të teknologjisë dhe përsosjes. Ky jaht super luksoz përveç pamjes premtuese nga jashtë, mban brenda vetes një qytet te vogël, apo gjithçka që gjendet në një lagje të...
 • F015 Luxury in Motion, automjeti autonom nga Mercedes-Benz

  Mercedes më në fund ka treguar konceptin më të ri të automjetit autonom i cili është thjesht i mrekullueshëm. Qëllimi i automjetit, siç thotë Mercedes është për ta ngritur përvojën e përgjithshme të udhëtimit personal. Dhe po këtë dizajnerët e Mercedes-it e kishin realizuar me sukses. Emri i plotë...
 • Automjetet e reja Mercedes-Benz me Facebook dhe Google aplikacione të integruara?

  Prodhuesi i automjeteve Mercedes-Benz në CES 2012 e cila u mbajt në Las Vegas njoftoi se një seri e automjeteve të cilat do të lansohen në shitje që në vitin 2013 do të posedojn aplikacione të integruara për Facebook, Yelp dhe Google. Aplikacionet do të jenë pjesë e mbrace 2 sistemit...