• deloitte sulmohet

  Deloitte sulmohet nga hackeret!

  Njera nga 4 kompanite private me te medha ne bote ku ka arritu nje rekord prej 37 miliard $ qarkullim vitin e kaluar, ka pasur nje sulm te sofistikuar nga hackeret gje qe mund te ndodh deri te publikimi i te dhenave te te disa kompanive gjigante ane e...
 • Infektimi i bankave në të gjithë botën nga Malware që nuk është fajll

  Dy vite më herët, kërkuesit nga kompania Kaspersky Lab që janë me bazë në Moskë kanë zbuluar se rrjeta e tyre është infektuar me një malware (Virus) që nuk kanë parë asnjëherë një gjë të tille më parë. Kjo është pasi qe i gjithë kodi që përdoret nga ky...
 • Infektohet hoteli me ransomware, vizitoret mbyllen ne dhomat e tyre

  Një nga hotelët më të mire në Europë ka pranuar që ka paguar mijra euro në Bitcoin tek cyber-kriminelët të cilët kanë arritur të hackojnë me ransomware sistemin e tyre elektronik të dhomave, duke i mbyllur me qindra mysafir nëpër dhomat e tyre, deri sa parat jan paguar. Menaxheri...
 • Të premten nis konferenca “Hacktivity 2016”

  Më 21 dhe 22 Tetor, 2016 për herë të 13-të do të mbahet konferenca më e madhe e hakerëve në Evropën Qendrore dhe atë Lindore. Hakerë dhe ekspertë të njohur nga shumë shtete të ndryshme do të marrin pjesë gjatë dy ditëve sa do të zgjasë kjo konferencë në...
 • Hacktivity 2016 po afrohet

  Më 21 dhe 22 Tetor, 2016 do të mbahet konferenca më e madhe e hakerëve në Evropën Qendrore dhe atë Lindore. Kjo konferencë e njohur me emrin Hacktivity edhe këtë vit do të mbahet në Budapest të Hungarisë. Gjatë dy ditëve sa do të zgjasë kjo konferencë do të...
 • Ndiqeni drejtpërdrejtë prezantimin e Samsung (Video)

  Ka kohë që kanë filluar diskutimet në lidhje me një telefon të ri nga Samsung. Por sot do ti vie fundi këtyre diskutimeve ngase kompania do të prezantojë telefonin më të ri. Eventi i prezantimit do të fillojë në orën 19:00, dhe mund ta ndiqni drejtpërdrejt tek videoja në...
 • Zyrtare: Ky është telefoni më i ri LG G5 (Foto-Video)

  LG gjithmonë është gjendur disi në një pozitë të ndërlikuar edhe pse duke filluar që nga LG G2, gjithmonë ka lansuar telefona të mençur tepër të mirë, por pothuajse asnjëherë nuk ka arritur të lansojë telefon i cili ka arritur të jetë ndër 5 më të shiturit. Por duket...
 • Ndiqeni drejtpërdrejtë prezantimin e LG G5 (Video)

  Ka kohë që kanë filluar diskutimet në lidhje me një telefon të ri nga kompania Jug-Koreane, LG. Por sot do ti vie fundi këtyre diskutimeve ngase kompania do të prezantojë telefonin më të ri të quajtur LG G5. Eventi i prezantimit do të fillojë në orën 14:00, dhe mund...
 • Spitali amerikan dorëzohet para hakerëve, paguan mbi 15 mijë euro

  Ransomware është një lloj virusi i krijuar nga hakerët, i cili kufizon qasjen në sistemin kompjuterik që ai infekton duke enkriptuar të gjithë skedarët dhe për dekriptimin e këtyre skedarëve hakerët kërkojnë një shpërblim në mënyrë që ata të japin kodet e dekriptimit. Viktimë e këtij lloji të virusit,...