• Doodle Draw është loja e parë në Facebook Messenger

  Hap pas hapi, Facebook është duke e shëndruar Facebook Messenger në një aplikacion të kompletuar për argëtim dhe komunikim. Doodle Draw for Messenger është një lojë naive, por shum e rëndësishme sepse e shëndron këtë aplikacion në një platformë argëtues. Në këtë lojë përdoruesit mund të vizatojnë diçka, dhe...
 • Zbulohet data e publikimit të video lojës ‘Call Of Duty: Black Ops III’ (Video)

  Versioni i ardhshëm i video lojës Call of Duty, për të cilin në mënyrë të sigurt mund të themi se quhet Call Of Duty: Black Ops III, do të zbulohet më 26 Prill. Kjo datë është zbuluar nga një pamje e shkurtër e publikuar në YouTube, që përmban një...
 • Loja DuckTales vjen në Google Play Store

  Nëse keni poseduar më parë një konsolë nga NES, padyshim që jeni kënaqur duke luajtur video lojën DuckTales. Tani, Disney ka sjellur një version të përpunuar të video lojës, të cilën tani mund të gjeni të listuar në dyqanin Google Play Store. Për vetëm 9.99 dollarë ju mund të...
 • Halo 5 vjen në Xbox One më 27 Tetor

  Halo 5 është loja e radhës që do të lansohet në Xbox One. Për arritjen e kësaj loje të shumë pritur, Microsoft njoftoi në llogarinë zyrtare të lojës tek rrjeti social Twitter. Microsoft gjithashtu lëshoi një paraqitje të shkurtër të video lojës në YouTube ku shfaqet shefi kryesor duke...
 • God of War III Remaster së shpejti në PlayStation 4 (Video)

  God of War tani ka dhjetë vjetorin dhe Sony është duke e festuar atë me lansimin e lojës God of War III Remaster në PlayStation 4. Të gjithë adhuruesit e serive të lojës  do të jenë në gjendje të përjetojnë pjesën e tretë gjigande të serisë në PlayStation 4...
 • ‘Modern Combat 5: Blackout’ tani falas në iOS dhe Android

  Gameloft ka vendosur të lëshojë lojën ‘Modern Combat 5: Blackout’ falas me përditësimin e ardhshëm për platformat Android dhe iOS. Loja pas lansimit kushtonte 7 dollarë, shumë kjo e cila ofronte edhe të gjitha funksionet e tjera brenda aplikacionit, por tani duket se kjo ka për të ndryshuar. Në...
 • Jolly Jam, rivali i lojës Candy Crush nga Rovio

  Rovio, krijuesi i lojës së famshme Angry Birds, ka lëshuar një lojë të re të ngjashme me Candy Crush të quajtur ‘Jolly Jam’. Kushti i lojës është të lidhni së bashku bonbonet apo karamelet për t’i eliminuar ato nga rrjeti koordinativ. Por ndryshe nga Candy Crush, qëllimi i lojës...
 • BootChess, loja e shahut me sasinë më të vogël

  Një kodues francez ka zhvilluar lojën e shahut me sasinë më të vogël që mund të ketë ndonjë program kompjuterik. BootChess është loja e shahut që ka vetëm 487 bytes, ku kodi i saj është funksional në kompjuterët me sistem operativ Windows, Mac OS X, dhe Linux. Ky program...
 • Rockstar shtynë lansimin e GTA 5 për PC

  Rockstar Games njoftoi që versioni për PC i lojës, Grand Theft Auto V, nuk do të lëshohet deri më 24 Mars 2015, thuajse dy muaj më vonë nga data që ishte planifikuar. E lëshuar së pari në Xbox 360 dhe PlayStation 3, loja kohëve të fundit është përditësuar për...