• Crossy Road lansohet në Play Store

  Megjithëse Crossy Road ka qenë që një kohë të gjatë në dispozicion për platformën Android dhe e limituar në Amazon AppStore për disa arsyeje, tani loja është në dispozicion për t’u shkarkuar direkt nga Play Store. Versioni për Android është krijuar nga Yodo 1 Games, sidoqoftë duket krejtësisht identike...
 • Sony ka shitur 18.5 milionë njësi të konsolës PlayStation 4

  Sony njoftoi të Hënën në CES 2015 që ka shitur 18.5 milionë njësi të konsolës PlayStation 4 që prej lansimit në Nëntor 2013, ndërsa vetëm gjatë festave të fund vitit ka shitur 4.1 milionë njësi. Duket që konsumatorët po blejnë më shpejtë konsolën PlayStation 4 sesa paraardhësin e tij....
 • Game of Thrones zë vend edhe në Android

  Vetëm një javë më parë, Game of Thrones nga Telltale arriti në platformën mobile iOS duke kënaqur të gjithë fansat e kësaj serie. Ashtu siç ishte paralajmëruar, ashtu edhe ndodhi, Telltale sjell lojën edhe në platformën tjetër të famshme mobile Android. Loja vjen me një grafikë mjaft interaktive, që...
 • 20 vjetori i PlayStation 4 duket i mrekulleshëm

  Sony festoi 20 vjetorin e PlayStation gjatë kësaj jave. Për këtë 20 vjetor, kompania lëshoi një version të limituar të PlayStation 4, me dizajn klasik dhe me pamje origjinale si konsola e parë e PlayStation. Vetëm 12.300 konsola të tilla janë prodhuar dhe do të jenë në dispozicion për...
 • Game of Thrones së shpejti në iOS

  Fansat e serive televizive të Game of Thrones do të marrin diçka ndryshe para se të arrijë sezoni i ardhshëm. Telltale ka njoftuar që është duke punuar në një lojë, për të cilën lojëtarët që kanë luajtur lojën Walking Dead ose The Wolf Among Us do e dijnë që...
 • Droni Shqiptar tani vjen edhe në Android

    Droni Shqiptar tani vjen edhe në Android me emrin “Authochthonous”, Itshqip ka mësuar se loja “Autochthonous” për Android është zhvilluar nga Jusuf Alija ( antar i forumit të ITShqip me nofken vegeta ) zhvillues, programer dhe student i Shkencave Kompjuterike ndërsa eshte publikuar në PlayStore nga OnAir Media kompani e cila merret...
 • Rockstar feston 10 vjetorin e GTA San Andreas

  Rockstar është duke festuar përvjetorin e dhjetë të lojës Grand Theft Autu: San Andreas dhe është duke ofruar lojën San Andreas, Vice City dhe GTA III me një zbritje të madhe. Zbritja është në dispozicion në iOS dhe Android si dhe në Amazon AppStore. GTA: San Andreas kushton vetëm...
 • Temple Run arrin 1 miliardë shkarkime

  Imangi Studio, zhvilluesi mbrapa serive të lojës shumë të famshme Temple Run, ka diçka shumë të rëndësishme për t’a shpërndarë sot. Temple Run ka arritur 1 miliardë shkarkime brenda platformave që ka qenë në dispozicion. Kompania përfshin dy versione të Temple Run, por jo versionet nga Disney, Brave dhe...
 • ‘Minecraft’ vjen në XBox One, PS4, PS Vita në muajin Gusht

  Minecraft pritet të vijë së shpejti në xBox One, Play Station 4 dhe PlayStation Vita gjatë muajit Gusht, dhe ata që aktualisht kanë blerë gjeneratën  e kaluar të konsolës do të kenë zbritje vërtetë serioze. Lojtarët të cilat tashmë kanë gjeneratën e mëparshëme të Minecraft do të jenë në...