Kina me mbi 1 miliardë përdorues të telefonave mobil

Qytetarët kinez gjithnjë e më tepër janë duke u mbështetur në telefonat mobil si mënyrë  parësore komunikimi, sipas të dhënave që të Premten i publikoi Ministria për Industri dhe...

Qytetarët kinez gjithnjë e më tepër janë duke u mbështetur në telefonat mobil si mënyrë  parësore komunikimi, sipas të dhënave që të Premten i publikoi Ministria për Industri dhe Teknologji Informative.

“ Numri i përdoruesve të telefonave mobil në Kinë është ngritur për 32.57 milion duke arritur në 1.02 miliardë për tremujorin e parë të këtij viti, thekson ministria.

Nga përdoruesit e telefonave mobil, numri i para paguesve për shërbimet e gjeneratës së tretë është rritur për 23.64 milion duke arritur kështu në 152.06 milion, gjatë kësaj periudhe.

Në ndërkohë, numri i para paguesve për linjat fikse, ka rënë për 1.08 milion gjatë tre muajve të parë.”

Categories
Lajme

Kujtimi është autor në itshqip.com, i cili kohën e lirë e shfrytëzon për të shkruar. Është punëtor në mërgim, entuziast i Teknologjisë dhe Informatikës.
2 Comments on this post.
 • prediksi sydney hari ini
  26 February 2020 at 15:09

  wah, postingan ini sangat membantu. saya jadi mengerti banyak hal dari blog ini. keren!!!

 • sakong
  5 March 2020 at 17:37

  mantap, blog ini sangat menolong. saya jadi mengetahui banyak hal dari postingan ini. good job!!!

 • Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  RELATED BY