Kompanitë e mëdha paguajnë Adblock Plus për zhbllokim të reklamave

Të gjithë përdoruesit e shërbimit Adblock Plus dëshirojnë të mos shfaqen reklamat gjatë shfletimit në ueb, por gjithmonë ka të tilla që i shpëtojnë shërbimit dhe shfaqen, përfshirë ato...

Kompanitë e mëdha paguajnë Adblock Plus për zhbllokim të reklamave1

Të gjithë përdoruesit e shërbimit Adblock Plus dëshirojnë të mos shfaqen reklamat gjatë shfletimit në ueb, por gjithmonë ka të tilla që i shpëtojnë shërbimit dhe shfaqen, përfshirë ato të kompanive të mëdha si Google, Microsoft, dhe Amazon.

Pra, këto kompani paguajnë shërbimin Adblock Plus për të qenë pjesë në listën e bardhë, gjë që i garanton kompanive të lartpërmendura shfaqjen e reklamave, transmeton itShqip.Kjo listë ka për qëllim të lejojë reklamat ‘jo të bezdisshme’ të hapen edhe kur shërbimi Adblock Plus është i aktivizuar, ku kompanitë e mëdha duhet të paguajnë për të tejkaluar filtrat që Adblock Plus përdorë.

Ende mbetet e paqartë se sa paguajnë kompanitë për të tejkaluar ato filtra të shërbimit Adblock Plus, por duket se është fjala për shuma të tepër të mëdha./itShqip

Categories
Web

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter
One Comment
  • Freebies
    19 February 2020 at 02:33

    Usually I don’t read article on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to try and do so! Your writing style has been amazed me. Thanks, very nice post.

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    RELATED BY