Meizu thyen rekord në shitje brenda muajit Janar

Kompania kineze e telefonave të mençur Meizu ka thyer rekord në shitje duke arritur kështu 1.5 milionë njësi të shitura vetëm brenda muajit të kaluar. Shitjet e kompanisë u...

Meizu thyen rekord në shitje brenda muajit JanarKompania kineze e telefonave të mençur Meizu ka thyer rekord në shitje duke arritur kështu 1.5 milionë njësi të shitura vetëm brenda muajit të kaluar.

Shitjet e kompanisë u rritën për 50% brenda muajit, njoftoi Jack Wong, drejtori ekzekutiv i kompanisë, në rrjetin social kinez Weibo.

Përveç kësaj, prezantimi i pajisjes Meizu M1 ka arritur 100.000 para-porosi brenda vetëm një minute, kështu që ne mund të presim edhe më shumë nga kompania gjatë këtij viti./itShqip

Categories
Lajme

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter

RELATED BY