Microsoft feston 40 vjetorin

  Ndoshta duket e vështirë për tu besuar por gjigandi Microsoft ka mbushur sot 40 vite. Kjo e shtunë shënon 40 vjetorin e krijimit të gjigandit softuerik nga Bill...

Microsoft feston 40 vjetorin

 

Ndoshta duket e vështirë për tu besuar por gjigandi Microsoft ka mbushur sot 40 vite.

Kjo e shtunë shënon 40 vjetorin e krijimit të gjigandit softuerik nga Bill Gates dhe Paul Allen më 1975. Për të festuar këtë ndodhi, Gates ka dërguar një letër punëtorëve të tij të premten, në të cilën ai shfaq të kaluarën e kompanisë dhe të ardhmen e saj.

Letra është dërguar të premten në mëngjes bazuar nga Amit Roy Choudhary, i cili posti të gjithë tekstin në llogarinë e tij në rrjetin social Twitter.

Në këtë letër, Gates lavdëron shumë drejtorin Satya Nadella, që sipas ti është personi që mban gjigandin Microsoft në pozicionin më të mirë ashtu siç teknologjia vazhdon duke u avancuar. Po ashtu, Gates quan shërbimin Cortana, Skype Translator, dhe HaloLens si disa nga inovacionet më të mira që janë pjesë e drejtuar nga Nadella./ITshqip

Categories
Lajmetoplajm

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter

RELATED BY