PlayStation Network sulmohet përsëri

Rrjeti PlayStation (PSN) i kompanisë Sony ishte jashtë linjave gjatë vikendit, kryesisht gjatë ndeshjes të së dielës Super Bowl XLIX. “Jemi informuar që disa përdorues kanë problem me kyçje...

PlayStation Network sulmohet përsëri1Rrjeti PlayStation (PSN) i kompanisë Sony ishte jashtë linjave gjatë vikendit, kryesisht gjatë ndeshjes të së dielës Super Bowl XLIX.

“Jemi informuar që disa përdorues kanë problem me kyçje në PSN,” shkroi PlayStation në një cicërimë, transmeton itShqip.com. “Inxhinierët janë duke hulumtuar rastin. Ne do të iu mbajmë të informuar.”

Më pas, në llogarinë e rrjetit PlayStation u postua se shërbimi i tyre ‘është duke u restauruar.’ Pra, nuk kaloi kohë e gjatë dhe shërbimi u kthye përsëri online.

Kjo sigurisht që nuk është hera e parë që PSN ka lënë lojtarët në ‘befasi.’ Një gjë e tillë ka ndodhur edhe gjatë Krishtlindjeve, ku kompania Sony gjeti vetën të bllokuar. Po ashtu, edhe Xbox Live nga Microsoft ishte objektiv i hakerëve të grupit Lizard Squad./itShqip

Categories
Web

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter
11 Comments on this post.
 • Tracy Andreatta
  21 December 2019 at 01:07

  I really appreciate your help with my project!

 • áo lá cờ
  21 December 2019 at 01:21

  Articles created by an expert. It is good to visit your website. I studious a lot of knowledge here.

 • domino online
  8 March 2020 at 06:44

  wow, artikel ini sangat bagus. ane jadi mengerti banyak hal dari web ini. keren!!!

 • bandar ceme
  9 March 2020 at 07:52

  maknyus, postingan ini sangat bagus. ane jadi mengerti banyak hal dari postingan ini. keren!!!

 • sakong
  12 March 2020 at 14:40

  keren, tulisan ini sangat menolong. gua jadi mengetahui banyak hal dari artikel ini. keren!!!

 • Situs BandarQ
  19 March 2020 at 17:11

  Aku harap bisa membaca lebih banyak tulisan seperti ini! terima kasih

 • cheap car
  24 March 2020 at 17:44

  keren, postingan ini sangat mudah dimengerti. kami jadi mengetahui banyak hal dari tulisan ini. mantap!!!

 • prediksi singapore
  30 March 2020 at 21:49

  wah, tulisan ini sangat menolong. kami jadi belajar banyak hal dari web ini. keren!!!

 • di ajak ngewe sama adik ipar
  2 April 2020 at 20:46

  maknyus, blog ini sangat mudah dimengerti. aku jadi belajar banyak hal dari blog ini. keren!!!

 • pecah memek perawan
  3 April 2020 at 06:46

  wah, web ini sangat mudah dimengerti. aku jadi mengerti banyak hal dari web ini. cool!!!

 • main sama pacar dikebun mangga
  4 April 2020 at 18:39

  keren, blog ini sangat mudah dimengerti. ane jadi mengerti banyak hal dari artikel ini. good job!!!

 • Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  RELATED BY