Prezantohet Sony Xperia S

Kompania Sony ka prezantuar pajisjen e re Xperia S, me Ice Cream Sandwich (Android 4.0), smartphone që përmban një procesor dual-core 1.5GHz dhe “Reality Display” 1280 x...


[CES 2012] Kompania Sony ka prezantuar pajisjen e re Xperia S, me Ice Cream Sandwich (Android 4.0), smartphone që përmban një procesor dual-core 1.5GHz dhe “Reality Display” 1280 x 720 me Mobile Bravia Engine.

Mobile Bravia Engine ka të bëjë më aftësinë e përpunimit të video pajisjeve. Me kamerë 12 megapiksel dhe foto senzor Exmor R. Xperia po mundohet të bëhët sa më e mirë dhe të bëjë pak vend në treg për vete, prandaj edhe ju mund ta provoni Xperia-n duke e blerë versionin e fundit Xperia S. Gjithashtu Sony ka shtuar tek kjo pasjije edhe funksionin “Fastest Capture” që e përgadit përdoruesin për “ready to shoot” me aplikacionin kamera në 1.5 sekonda.

Telefoni do ketë dy ngjyra, të zezë dhe të bardhë./itshqip

Categories
Hardware

Dardani është autor në itshqip.com, i cili kohën e lirë e shfrytëzon për të shkruar, është student dhe është i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Ndiqe Dardanin në: Blog | Twitter | Facebook | Google+

RELATED BY