Promovoni statuset në Facebook

A e keni ditur se postimet(statuset) që i bëni në Facebook i shohin vetëm 12 përqind e miqve tuaj? Facebook paraqiti një opsion të ri i cili do të...

A e keni ditur se postimet(statuset) që i bëni në Facebook i shohin vetëm 12 përqind e miqve tuaj? Facebook paraqiti një opsion të ri i cili do të ketë për qëllim të rris këtë përqindje.

Bëhet fjalë për opsionin Highlight e cila për një çmim të pa përcaktuar akoma do të mundësoj të promovoni përmbajtjen që ju e ndani më miqt tuaj në rrjetin social, por me miq me të cilët nuk keni shum komunikime të shpeshta.

Facebook akoma është duke testuar këtë opsion, duke kërkuar çmime të ndryshme për përdorimin e saj nga ana e përdoruesve. Pra, nëse ju jeni një nga përdoruesit e parë, mos u habitni nëse ky opsion ju mundësohet të përdorni falas./itshqip

 

Categories
Web

Albo eshte autor në Itshqip.com, i cili në kohën e lirë preferon të shkruaj, është një person i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Më shum është i përkushtuar për Sigurin në Internet, më saktësisht sigurinë në faqet e internetit dhe softuerëve.
3 Comments on this post.
 • name
  13 May 2012 at 09:24

  edhe 1 muj ndeti me qu at mark hajnin ;)

 • name
  13 May 2012 at 09:31

  Qitne linkun ku me provu

 • fabi
  16 May 2012 at 13:50

  po de ku me provu

 • Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  RELATED BY