Sony zbulon kamerë me kualitet 4K për të kapur video sportive

Sony ka prezantuar kamerën e parë sportive 4K, FDR-X100V, që iu lejon përdoruesve të regjistrojnë pamje në rezolucion të plotë 4K. Kamera që do të debutohet në muajin Mars...

Sony zbulon kamerë me kualitet 4K për të kapur video sportive

Sony ka prezantuar kamerën e parë sportive 4K, FDR-X100V, që iu lejon përdoruesve të regjistrojnë pamje në rezolucion të plotë 4K.

Kamera që do të debutohet në muajin Mars me çmim prej 500 dollarëve mund të regjistrojë video me një rezolucion prej 3,840 x 2,160 piksela dhe vjen me një  funksion që i mundëson të regjistrojë zë me kualitet të lartë pavarësisht zhurmave që mund të krijojë era. Njëkohësisht, kamera është rezistente ndaj ujit për t’u mbrojtur nga spërkatjet, bora, shiu dhe kushtet e tjera klimatike.

Kamera bartë edhe funksionin Steady Shot, që stabilizion videot vetëm kur jeni duke regjistruar në kualitetin HD, jo 4K.

Sony ka shtuar funksione të mençura në mënyrë që të bëjë sa më të lehtë përdorimin tek personat që dëshirojnë të kapin video me rezolucion të lartë 4K. Përmes Highligt Movie Maker ju mund të analizoni pamjet e shkrepura dhe t’i ndani ato në klipe më të vogla.

Gjithashtu, Sony ka zbuluar edhe një version të përditësuar për 4K Camcorder, HDR-AX33./itShqip

Categories
Hardware

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter
One Comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY