2gb ram

 • Apple iPhone 6S do të posedojë 2GB RAM

  Sipas një raporti që vije nga Tajvani, kompania Apple pritet të sjell iPhone 6S me 2GB RAM. Bazuar në këtë raport, Apple do të përdorë teknologjinë e re LPDDR4 që lejon transmetimin e sinjaleve për 34 GBps, duke mos konsumuar energji më shumë se teknologjia aktuale, transmeton ITshqip.com. Apple...
 • Google lanson Nexus 5 dhe Nexus 7 në tetë vende tjera

  Pajisja e mençur telefonike nga Google, Nexus 5 dhe tableta Nexus 7 tani janë në dispozicion për t’u shitur edhe në tetë vende të tjera në Evropë. Lista e vendeve përfshinë Austrinë, Danimarkën, Finlanden, Holandën, Portugalinë, Suedinë dhe Belgjikën. Tableta Nexus 7 ka procesor 1.5GHz Quad Core Qualcomm Snapdragn...
 • Motorola Moto X lansohet në SHBA

  Motorola ka lansuar Moto X, një pajisje e mençur vetëm në amerikë e cila ka për qëllim t`ju ofrojë klientve një nivel ende të paparë kur bëhet fjala për pajisje telefonike. Moto X është e para pajisje e mençur që përfaqson mardhënien mes Google-së dhe Motorola-së, që do të...
 • Zyrtare: Nokia lanson Lumia 1020

  Dje pasdite kompania finlandeze Nokia zyrtarisht ka lansuar modelin e fundit, Nokia Lumia 1020. Tek ky model Nokia është fokusuar kryeshisht tek kamera e cila është 41 mega-piksel dhe ka teknologjin e fundit të sensorve PureView. Sensorët PureView kombinojnë shtatë piksela në një proces të quajtur ‘oversampling’ që iu...