apple watch

 • Apple Watch tani në dispozicion për para-porosi

  Apple Watch është në dispozicion tani për para-porosi në uebfaqen Apple Store. Aktualisht, kjo është mënyra e vetme për të porositur orën nga Apple, e cila do të fillojë të dërgohet më 24 Prill. Që nga tani, ju mund të shikoni dhe kontrolloni këtë orë tek ndonjë person që...
 • Apple porositë 6 milionë ora të mençura për lansim

  Apple ka porositur më shumë se 6 milionë ora të mençura Apple Watch nga furnizuesit e kompanisë nga Azia. Ora nga kompania Apple pritet të arrijë në dyqanet me pakicë të kompanisë nga fundi i muajit Prill, transmeton itShqip.com. Gjigandi teknologjik është vazhdimisht duke u munduar të zhvillojë teknologjinë...
 • Apple lëshon versionin iOS 8.2 Beta

  Tashmë e dimë që Apple Watch do të lansohet brenda tre muajve të parë të këtij viti, por këtu kemi një dëshmi të lansimit që përputhet me versionin madhështor të ardhshëm nga iOS. 9to5Mac ka vërejtur që versioni i fundit beta iOS 8.2 për iPhone shton mbështetjen e Bluetooth...
 • Apple Watch do lansohet në muajin Mars?

  Kohë më parë është thënë që Apple Watch do të zë vend në raftet e dyqaneve të kompanisë qysh në fillim të vitit 2015. Duket që ky afat kohor është bërë pak më specifik pas një raporti nga 9to5Mac që tregon se ora e mençur nga kompania Apple do...
 • Apple duke përgaditur iPhone 6S me ekran 4 inç?

  Sipas disa raporteve, Apple mund të ofroj gjeneratën e fundit të iPhone-it, iPhone 6, me madhësi të njëjtë sikur paraardhësi i tij iPhone 5S. Pavarësisht lansimi të modeleve të reja të iPhone-it në këtë vit, Apple vazhdoj të ketë një numër të madh shitjesh të pajisjeve me ekran 4...
 • Apple Watch vjen në pranverën e 2015

  Kur Tim Cook prezantojë Apple Watch në Shtator, ai përmendi një datë të lansimit “në fillim të 2015″. Por, një deklaratë e re e thënë të Shtunën tregon që ne mund të presim edhe më shumë, thuajse deri në pranverë. Ky raport vjen në një video nga Anglea Ahrendts,...