Apple

 • Hakerët ofrojnë mito deri në 20 mijë euro për punëtorët e Apple

  Një punonjës i pakënaqur mund të kthehet në një makth për ju dhe kompaninë tuaj. Në ditët e sotme, instalimi i një antivirusi apo ndonjë aplikacioni tjetër të sigurisë duket se do të jenë të pamjaftueshme për të ruajtur të dhënat e kompanisë tuaj. Çfarë do të bënit nëse...
 • Apple Watch tani në dispozicion për para-porosi

  Apple Watch është në dispozicion tani për para-porosi në uebfaqen Apple Store. Aktualisht, kjo është mënyra e vetme për të porositur orën nga Apple, e cila do të fillojë të dërgohet më 24 Prill. Që nga tani, ju mund të shikoni dhe kontrolloni këtë orë tek ndonjë person që...
 • Apple do të lansojë tre iPhone këtë vit?

  Nuk është e zakonshme që Apple të debutojë tri versione të pajisjes kryesore iPhone për një vit, por këtë vit duket se gjërat kanë për të ndryshuar dhe ne mund të shohim edhe lansimin e tretë të gjigandit. Bazuar në DigiTimes, që njihet për raportet e thashethemeve, kompania ka...
 • Punëtorët e dyqanit Apple Store promovojnë produktet e Microsoft-it! (VIDEO)

  Imagjino të pyesni një punonjës në dyqanin Apple Store për ndonjë këshillë, dhe të marrësh përgjigjeje se produktet nga Apple janë shpifëse. Kjo është pikërisht ajo që ndodhi me konsumatorët në Apple Store të cilët kërkonin këshilla nga katër humoristë, të njohur në YouTube me kanalin NelkFilmz, të cilët...
 • Tim Cook mban ende Steve Jobs-in në listën e kontakteve

  Janë bërë gat tri vite e gjysmë që prej vdekjes së themeluesit të gjigandit Apple- Steve Jobs nga kanceri pankreatik , por pasardhësi i tij si drejtor ekzekutiv Tim Cook vazhdon ende të mbajë informatat kontaktuese të mikut të tij në iPhone. Ashtu siç u zbulua në librin “Becoming...
 • Apple largon aplikacionet kundër viruseve nga App Store

  Duket që Apple nuk pëlqen që aplikacionet në App Store kundër viruseve të dërgojnë mesazhe tek përdoruesit e telefonave të kompanisë. Pra, ato të mos shfaqin nëse iOS 8.2 është i prekur nga maluerët apo ndonjë virus tjetër me qëllim keqdashës. Gjigandi tani ka filluar të largojë aplikacionet kundër...
 • Apple porositë 6 milionë ora të mençura për lansim

  Apple ka porositur më shumë se 6 milionë ora të mençura Apple Watch nga furnizuesit e kompanisë nga Azia. Ora nga kompania Apple pritet të arrijë në dyqanet me pakicë të kompanisë nga fundi i muajit Prill, transmeton itShqip.com. Gjigandi teknologjik është vazhdimisht duke u munduar të zhvillojë teknologjinë...
 • Apple dyfishon sasinë për aplikacion në App Store në 4GB

  Qysh në ditët e para të hapjes së dyqanit Apple App Store në vitin 2008, kompania ka ofruar një sasi të limituar tek zhvilluesit prej 2GB për aplikacion, por nga tani gjërat kanë ndryshuar. Apple iu lejon zhvilluesve të paraqesin aplikacione me sasi deri në 4GB, sasi e cila...
 • Xiaomi së shpejti pjesë e tregut në SHBA

  Xiaomi, kompania kineze e telefonave të mençur që po konsiderohet si rival i kompanisë Apple, së shpejti do të hyjë në tregun e Shteteve të Bashkuara. Kompania njoftoi gjatë një konference të Martën se do të zhytet edhe më thellë duke u futur kështu edhe në tregun e SHBA-së...