call of duty

 • Zbulohet data e publikimit të video lojës ‘Call Of Duty: Black Ops III’ (Video)

  Versioni i ardhshëm i video lojës Call of Duty, për të cilin në mënyrë të sigurt mund të themi se quhet Call Of Duty: Black Ops III, do të zbulohet më 26 Prill. Kjo datë është zbuluar nga një pamje e shkurtër e publikuar në YouTube, që përmban një...
 • Shitjet e video lojrave shënuan rënie për…

  Sipas një raporti të analistëve nga kompania NPD, në tremujorin e parë të këtij viti në SHBA është shënuar rënie e konsiderueshme e video lojrave në treg, për pothuajse 42%, krahasuar me periudhën e njejtë të vitit të kaluar. Analistët sidomos janë të befasuar me muajin prill, kur kanë...
 • Call of Duty: Black Ops 2

  Uebfaqja zyrtare e Call of Duty: Black Ops 2 nga Activision tani është hapur. Përveç që konfirmon 13 Nëntorin si datë të publikimit të lojës për Xbox 360, PS3 dhe PC, plus artin e kutisë së lojës, seksioni i faqes për porositje të hershme, thotë: “Shtyrë kufijtë e asaj...
 • Spike Video Game Awards 2011: Video loja më e mirë është…

  Siç është duke u afruar fundi i këtij viti dhe fillimi i festave të fundvitit, fillojnë dhe çmimet për lojrat më të mira të vitit, por edhe paralajmërimet për lojrat e reja në vitin 2012. Cmimet e para për video lojrat më të mira u dhan nga Spike TV,...
 • Video Lojrat më të Piratuara për Vitin 2010.

  Call of Duty:Black Ops është video loja më e Piratuar për vitin 2010 ku sipas statistikave të TorrentFreak janë shkarkuar ilegalisht afër 4 milion kopje për 1 muaj, por kjo aspak nuk ka penguar që Call of Duty:Black Ops të thyej rekordet e shitjes ku për një javë ka...