ces 2012

 • Top 10 pajisjet e CES 2012

  1. LG dhe Samsung 55” OLED TV 2. HP ENVY 14 Spectre 3. Dell XPS 13 4. Toshiba Excite X10 Super Thin Tablet 5. Handycam HDR-PJ760v with Balanced Optical SteadyShot and Projector 6. Sony Xperia S 7. Lenovo K800 smartphone 8. RAZER Project Fiona prototype 9. TelyHD 10. B&O...
 • Apple ta bëjë iPhone’n hermetik (video)

  Ky moment është sigurisht shumë emocionues për përdoruesit e iPhone. Sipas disa raporteve thuhet se iPhone 5 do të ketë edhe tiparin me të ri “i papërshkueshëm nga uji”, pra iPhone 5 mund të jetë hermetik. HzO, një kompani që ka marrë pjesë në CES 2012 me produktin WaterBlock,...
 • Shfaqet tastiera nga xhami?

  U shfaq koncepti i tastiersës nga xhami në Kickstarter? E pra, kjo tastierë arriti të mbledhë 143.583 dollarë nga 50.000 të kërkuar, këto para u kërkuan në mënyrë që të shihet kjo tastierë nga xhami me Bluetooth në treg në të ardhmen. Kjo pajisje unike gjithashtu mund...
 • Seria 9 e laptopëve nga Samsung

  Këtë javë në CES nga Samsung u njoftuan laptopët e serisë 9, me ekran shumë të hollë por tërheqës, me Windows 7 të instaluar. Para disa ditësh Acer zbuloi laptopin me të hollë në botë, e tani Samsung po mundohet t’i bëjë konkurrencë Acer’it me laptopë të...
 • SpareOne, telefon mobil për raste emergjente!

  Telefoni mobil më i ri SpareOne punon në AA bateri, kurse prodhuesit e tijë thonë se bateritë mund ti zgjatin edhe deri në 15 vite. SpareOne ishte prezentuar në CES 2012 e cila është mbajtur në Las Vegas, dhe ky telefon është prodhuar si “zgjidhje alternative” në rast se...
 • Lansohet tableti ViewSonic ViewPad e70

  Muajt e fundit po shihet një rritje e madhe e pajisjeve me Android, e ky sistem operativ nuk u anashkalua edhe në CES 2012. ViewSonic prezantoi markën e re të tabletëve me Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Tableti i ri quhet ViewPad e70, ka një ekran 7...
 • Prezantohet Sony Xperia S

  Kompania Sony ka prezantuar pajisjen e re Xperia S, me Ice Cream Sandwich (Android 4.0), smartphone që përmban një procesor dual-core 1.5GHz dhe “Reality Display” 1280 x 720 me Mobile Bravia Engine. Mobile Bravia Engine ka të bëjë më aftësinë e përpunimit të video pajisjeve. Me kamerë...
 • Automjetet e reja Mercedes-Benz me Facebook dhe Google aplikacione të integruara?

  Prodhuesi i automjeteve Mercedes-Benz në CES 2012 e cila u mbajt në Las Vegas njoftoi se një seri e automjeteve të cilat do të lansohen në shitje që në vitin 2013 do të posedojn aplikacione të integruara për Facebook, Yelp dhe Google. Aplikacionet do të jenë pjesë e mbrace 2 sistemit...
 • Razer paraqet Project Fiona, tablet kompjuter pëj gejmerë

  Përveç paisjeve të ndryshme të cilat ishin prezentuar në CES 2012 në Las Vegas, ndoshta më i çuditshëm nga gjith ato, dhe mjaft i fuqishëm, është tablet kompjuteri Project Fiona i kompanis Rezor, i specijalizuar për gaming paisje. Tableti është specifik sepse ka dy kontrollorë, me butona dhe jaoysticks analog,...