ces 2015

  • CES 2015, shfaqja më e madhe në histori

    Këtë vit panairi i mbajtur në Las Vegas, CES, ka thyer të gjitha rekordet duke u bërë shfaqja më e madhe në histori, bazuar në VentureBeat. Evenimenti kishte gjithsej 170.000 pjesëmarrës (45.000 ishin jashtë Shteteve të Bashkuara), ndryshe nga viti që kaluam që kishte rreth 160.000 të pranishëm. “Ky...
  • CES 2015: Acer prezanton telefonin e mençur Liquid Z410

    Acer ka prezantuar një telefon të mençur me çmim të ulët në CES 2015, Liquid Z410. Ky telefon është i projektuar të ofrojë një eksperiencë të rangut mesatar tek përdoruesit. Liquid Z410 bartë një procesor katër bërthamor Media Tek MT6732, grafikë ARM Mali-T760, si dhe mbështetje të rrjetit 4G....
  • Tegra X1, procesori më i fuqishëm në botë nga Nvidia për vetura

    Krijuesi i çipave Nvidia ka prezantuar procesorin mobil më të fuqishëm, Tegra X1, që mbështetë teraflop apo kryerjen e trilion llogaritjeve për çdo sekond. Por ky procesor nuk është i nevojshëm për telefonat, tabletat apo kompjuterat Gaming, të paktën jo për tani. Objektiv kryesor nga kompania duket të jenë...