cicerima

 • 44% e përdoruesve të Twitter-it nuk kanë bërë asnjë cicërimë

  Twitter ka njoftuar se ka pasur 241 milionë përdorues aktiv brenda tre muajit të fundit të vitit  2013, por sipas disa raporteve nga Twopcharts, uebfaqe e cila monitoron aktivitetin e llogarive në Twitter, 44 përqind e përdoruesve të këtij rrjeti social nuk kanë bërë kurrë asnjë cicërimë/tweet. Bazuar në...
 • Twitter njeh Kosovën si shtet

  Nuk e di a ju kujtohet kur para disa muajsh ne postuam në artikull për njohjen e Kosovës si shtet nga mikroblogu Twitter. Epo, ja që mundi i Gent Thaçit nuk shkoj huq, Thaçi kishte hapur një kuadër diskutimi në strofullën e diskutimeve të Twitter dhe kishte kërkuar që...
 • Twitter me 100 milionë përdorues aktivë në muaj?

  CEO i Twitter, Dick Costolo zbuloi disa statistika interesante në lidhje me rritjen e Twitter, duke përfshirë edhe atë se Twitter ka më shumë se 100 milionë përdorues aktivë në muaj. Twitter së fundi ka qëndruar në shumë lista të suksesit. Mikroblogu ka kaluar 200 milionë cicërima në ditë...
 • Twitter lëshon mjetin “Web Analytics”

  Twitter ka lëshuar mjetin më të ri Web Analytics që do të ndihmoj për sigurimin e disa paqartësive të pronarëve të faqeve të internetit, pra përdoruesit do të dinë trafikun e cicërimave, lidhjeve dhe etiketave të tyre. Twitter Web Analytics ka për qëllim të ju ofroj përdoruesve më shumë...
 • Bebja e Beyonce’s vendos rekord të ri në Twitter

  Rekordet janë bërë për t’u thyer, dhe e gjithë kjo histori e thyerjes se rekordit filloi kur diva e muzikës, Beyonce shkroi në Twitter se është shtatëzënë. Ky lajm theu rekordin paraprak, duke siguruar një rekord të ri prej 8.868 cicërima në sekondë. Të ju tregojmë me saktësisht se...
 • Twitter do ta blejë TweetDeck për 50 milionë dollarë

  Twitter është në bisedime për ta blerë TweetDeck, një prej klientët më të popullarizuar në rrjetin, për rreth 50 milionë dollarë shkruan Wall Street Journal. TweetDeck është një desktop aplikacion për iOS dhe Android i cili shfaq të gjitha cicërimat(tweets) prej strim përdoruesit në desktop, dhe ka një mundësi...