dyqan

 • Punëtorët e dyqanit Apple Store promovojnë produktet e Microsoft-it! (VIDEO)

  Imagjino të pyesni një punonjës në dyqanin Apple Store për ndonjë këshillë, dhe të marrësh përgjigjeje se produktet nga Apple janë shpifëse. Kjo është pikërisht ajo që ndodhi me konsumatorët në Apple Store të cilët kërkonin këshilla nga katër humoristë, të njohur në YouTube me kanalin NelkFilmz, të cilët...
 • Apple rrit çmimin minimal të aplikacioneve

    Apple ka rritur çmimin minimal për aplikacione në dyqanin App Store. Apple njoftoi për këto ndryshime në muajin Dhjetor dhe tani është duke i aplikuar ato në të gjitha vendet e Evropës dhe në Kanada. Tarifa e kompanisë Apple për dyqane të ndryshme është duke shkuar për mrekulli....
 • PlayStation Store sulmohet nga një grup hakerësh

  Një grup hakerësh ka marrur përgjegjësi për sulmin e dyqanit online të Sony PlayStation që është rrëzuar të Hënën. Vizitorët e uebfaqes janë mirëpritur me një mesazh që thotë “Faqja nuk është gjetur! Nuk është problemi juaj, është faji i internetit”, transmeton ITshqip. Një grup hakerësh të quajtur “Lizard...
 • Xiaomi me dyqan ndërkombëtar për aplikacione

  Xioami ka pasur shumë sukses me dyqanin e aplikacioneve në Kinë, që tani është dyqan ndërkombëtar duke ju lejuar zhvilluesve nga Hong Gong, Tajvan, dhe Singapore të tregojnë produktet e tyre. Dyqani i aplikacioneve të kompanisë kineze ka mesatarisht 50 milionë shkarkime në ditë. Kjo shifër përfshin edhe shkarkimet...
 • Spotify arrin 10 milionë abonentë

  Spotify ka arritur 10 milionë abonentë, një arritje e rëndësishme si një konkurrent në rritje në dyqanet për transmetimin e muzikave. Numri, i cili Spotify njoftoi në blogun e tij, është rritur nga 6 milionë abonentë që ky shërbim kishte në Mars të vitit 2013. Përveq abonentëve me pagesë,...
 • Apple do hap dyqan në Turqi

  Midis ndalimeve të rrjeteve sociale dhe trazirave politike, Apple ka vendosur të hap dyqanin e parë në Turqi më 5 Prill. Kompania njoftoi të premten se dyqani do hapet në qendër të Stabollit në Zorlu. Hapja e dyqanit vjen midis trazirave politike të këtij vendi. Turqia ka ndaluar qasjen...
 • Samsung do hap 60 dyqane në Evropë brenda tre muajve

  Samsung ka zgjedhur kompaninë Carphone Warehouse si partner të preferuar për hapjen e dyqaneve në Evropë. Carphone do të bashkëpunojë me Samsung për të hapur dhe menaxhuar mbi 60 dyqane të kompanisë koreane. Carphone Warehouse tashmë është duke menaxhuar tre dyqane pilotësh dhe Samsung duket se është e kënaqur...
 • Arrin Siri “fals” për Android?

  Një nga problemet e Android Market është mungesa e moderimit të aplikacioneve. Me tona aplikacione të rreme gjenden në dyqanin e Android, të cilat janë ngarkuar në baza ditore dhe janë larguar vetëm kur janë gjetur qëllime të këqija ose që kanë cënuar të drejtat e autorit. Një nga...