ekran

 • HTC One (M9) do të posedojë ekran 5.2 inç

  Përveç prezantimit të pajisjes Galaxy S6 që Samsung do të bëjë më 1 Mars në Barcelonë, edhe kompania HTC pritet të zbulojë pasuesin e telefonit të mençur One (M8) po në këtë eveniment. Në fakt, krijuesi i telefonave tajvanez mund të prezantojë dy modele, One (M9) dhe One (M9)...
 • LG G4 do të posedojë ekran 3K me rezolucion të ‘çmendur’

  Ne posa jemi njohur me ekranet Quad HD tek telefonat e mençur të vitit të kaluar, ku një numër prej tyre thyen barrierat e kualitetit 1080p dhe sollën ekrane me kualitet shumë më të lartë Quad HD. Telefoni i parë i mençur në botë me rezolucion prej 1440 x...
 • HP prezanton monitora të lakuar me kualitet 5K

  Përveç prezantimit të ekraneve që mundësojnë shfaqjen e realitetit virtualisht, HP ka sjellur edhe monitora të lakuar me kualitet 4K, madje edhe minitor 5K. Ashtu si LG, HP është duke u zhytur në ekranet e lakuara duke sjellur dy modele, njëri me 27 inç dhe tjetri me 34 inç....
 • Ekranet nga HP që shfaqin realitetin virtualisht ju lejojnë të manipuloni me imazhe 3D

  HP është duke shfaqur ekranet Zvr Virutal Reality,  monitora që ju lejojnë përdoruesve të manipulojnë me imazhe 3D duke përdorur syze. Me këtë teknologji, çdokush mund të analizojë në mënyrë virtuale një ndërtesë apo edhe zemrën e njeriut, bazuar në kompaninë HP, transmeton ITshqip. HP është duke lansuar ekranet...
 • Apple patenton teknologjinë që u jep fund ekraneve të thyera

  Apple nga zyra e Patentimeve në SHBA ka marrë konfirmimin për shpikjen e saj e cila do të mundësoje mbrojtjen automatike të paisjeve(iPhone) gjatë rënies në tokë, transmeton itshqip. Patenta përfshin aktivizimin e senzorëve të cilët tashmë egzistojnë në telefonin e tyre, në mënyrë që sa më shpejtë të...
 • Samsung Galaxy S6 me ekran të zakonshëm dhe të lakuar?

  Jo shumë kohë më parë, ne kemi dëgjuar që Samsung do të projektoj telefonin e mençur të ardhshëm Galaxy S6 që nga e para. Thashethemet e tjera flasin për një pajisje të re që do të ketë një ekran të lakuar ashtu si Galaxy Note Edge, por në të...
 • Apple iPhone 6 do të lansohet në Gusht?

  Apple zakonisht lëshon gjeneratën e ardhshme të iPhone-ve në Shtator çdo vit, por sipas disa raporteve ndoshta këtë herë iPhone 6 do të lansohet më herët. Bazuar në burimet e cituara nga Economic Daily News, iPhone 6 pritet të lansohet në Gusht, një muajë më herët përpara produkteve që...
 • Samsung do prodhojë ekrana për iPad Mini 2

  Duket se kompania Apple ka vendosur të krijoi një marrëveshje për prodhimin e ekranave Retina të iPad Mini 2 me konkurrentin më të madh në planet për teknologji: Samsung. Kompanitë si Sharp, LG dhe një kompania tjetër jo aq e njohur, AUO (kompania Taivanese), kanë prodhuar ekrana për iPad-ët...
 • iPhone 6 me ekran 5.7 inç?

  Fatkeqësisht, kjo që po shikoni nuk është e vërtetë, por është gjithmonë mirë të përgaditen koncepte që tregojnë se qfarë apo si do të doket iPhone 6 me ekran të madh. Sidoqoftë, më e rëndësishmja është puna me pajisje të cilat dihet se do pushtojnë tregun në të ardhmen....