falas

 • Kur nuk mund ti fitoni, atëhere ofroni atyre një kopje legale

  Krijuesi i softuerit të popullarizuar Malwarebytes vendosi që në një mënyrë më kreative të luftojë me piratët. Të gjithë shfrytëzuesit të cilët në çfarëdo lloj mënyre kanë ardhur deri tek çelsi premium për aktivizim e këtij softueri, pa dallim nëse e ka fituar përmes ndonjë mashtrimi ose e kanë...
 • ‘Modern Combat 5: Blackout’ tani falas në iOS dhe Android

  Gameloft ka vendosur të lëshojë lojën ‘Modern Combat 5: Blackout’ falas me përditësimin e ardhshëm për platformat Android dhe iOS. Loja pas lansimit kushtonte 7 dollarë, shumë kjo e cila ofronte edhe të gjitha funksionet e tjera brenda aplikacionit, por tani duket se kjo ka për të ndryshuar. Në...
 • Nook Audiobook lansohet në Google Play Store

  Nëse keni shikim të dobët, ose nuk keni kohë për të lexuar, një aplikacion i ri nga Barnes dhe Noble është krijuar përkatësisht për ju. Tani në Google Play Store gjendet Nook Audiobooks, aplikacion që ju lejon të ndëgjoni libra që lexohen për ju nga telefonat apo tabletat me...
 • Shërbimi Line arrin 400 milionë përdorues

  Aplikacioni për dërgimin e mesazheve nga Japonia, Line, ka njoftuar se ka arritur 400 milionë përdorues të regjistruar, duke u rritur nga 300 milionë që kishte në muajin Dhjetor të vitit të kaluar. Kujtojm se përdorues të  ” regjistruar ” është një term ndryshe nga përdorues ” aktiv “,...
 • Google Drive me strukturë të re të çmimeve

  Google tani është duke ofruar hapsirë shtesë në shërbmin Google Drive me çmime më të përballueshme. Zbritjet janë vërtet më të favorshme dhe që tani Google Drive ofron 15 GB hapsirë falas. Nëse ju nevojiten 100 GB atëherë duhet të shpenzoni 1.99 dollarë në muaj, për 1 TB duhet...
 • Angry Birds falas për iOS brenda një jave

  Angry Birds nuk ka nevoj të prezantohet, pasi është njëra prej lojërave më të popullarizuara duke arritur vendin e parë nga numri i shkarkimeve. Së pari Angry Birds doli në shitje në pajisjet iOS gjatë dhjetorit të vitit 2009. Që atëherë ka kushtuar vetëm një dollar për iPhone dhe...
 • Tri alternativa falas për Siri

  Nuk do të merrni një iPhone 4S për fundvit? Mos u shqetësoni – ka aplikacione tjera në treg që njohin zërin dhe që mund të qëndrojnë si Siri me kontrollimin e zërit në pajisjen tuaj. Në fakt, disa nga këto aplikacione janë në dispozicion për Android dhe BlackBerry. Kontrolloni...