film

 • Aplikacioni falso ‘The Interview’ vjedh llogaritë bankare

  The Interview , filmi tepër i diskutueshëm që la kinematë madhështore dhe u shpërnda për t’u shikuar online (vetëm në SHBA) në platformat mobile dhe në YouTube, duket që ka realizuar ëndërrat e disa keqpërdoruesve. Nuk është e çuditshme që pas atyre polemikave të mëdha të vinte edhe ana...
 • ‘The Interview’ mbledh 15 milionë dollarë brenda katër ditëve

  Pavarësisht hakimit skandaloz të vazhdueshëm dhe lansimin e anuluar, The Interview  ka arritur të mbledh 15 milionë dollarë që prej debutimit online të Mërkurën. Numri i shitjeve të filmit ishte zbuluar në një deklaratë zyrtare nga Sony. “Deri të Shtunën, më 27 Dhjetor, përfshirë të gjitha platformat shpërndarëse ,...
 • Korea Veriore e quan Obamën ‘majmun’ dhe fajëson SHBA-të për ndërprerje të internetit

  Korea Veriore ka quajtur presidentin Barack Obama “një majmun” dhe ka fajësuar Shtetet e Bashkuara për ndërprerjen e internetit, ndërprerje që zgjati  9 orë e 31 minuta. Korea Veriore ka mohuar përfshirjen në sulmin kibernetik që dëmtoj rëndë kompaninë Sony Pictures, por ka shpjeguar se është tërbuar nga komedia...
 • ‘The Interview’ tashmë pjesë e uebfaqeve me torrent

  The Interview është shkarkuar përafërsisht 900.000 herë brenda 24 orëve pas shfaqjes në uebfaqet me torrent, transmeton ITshqip. Kompania për ndjekjen e piraterisë, Excipo ka pretenduar se filmi është shkarkuar nga 904.237 klient dje deri në orën 16.00. Po ashtu, më vonë TorrentFreak raportoi që filmi komedian është shkarkuar...
 • Bëni Timelinen tuaj film!

  Të gjithë ju lexues të dashur tashmë se dini se çka është Timeline, profili i ri i Facebook që do të aktivizohet tek të gjithë pasi disa ditësh. Ne kemi lexuar komentet e juaja në portalin tonë, në Facebook, në Twitter, ku ju keni treguar se Timeline nuk ju...
 • Në Youtube për çdo minutë ngarkohen 35 orë video.

  Në video shërbimin më të njohur në botë, çdo orë ngarkohen video me gjersi prej 2.100 orëve, ose 50.400 orë çdo ditë. Sigurisht koncepti i Youtube është që kush dëshiron mund të publikon video, dhe ndoshta përmbajtja e gjeneruar nuk ka edhe ndonjë kualiteti, por nga ana tjetër ka...