fotografi

 • Fotografia e parë në Instagram, një qenush!

  Fotografia e parë e bërë me aplikacionin Instagram është fotoja e një qenushi të lezetshëm e ngarkuar më 16 korrik 2010, dhe që nga atëherë gjërat kanë ndryshuar, Instagram arriti shumë suksese ndërsa u ble edhe nga Facebook për një miliardë dollarë. Në fakt, pas gati dy vjet më...
 • Përditësohet Google+ për iOS

  Përveç ndryshimeve të shumta në versionin për kompjuterë, Google+ ka lëshuar një version të ri të aplikacionit për iOS. Përditësimi i fundit sjell ngarkimet e fotografive të çastit, mundësinë e shikimit të postimeve +1 dhe opsionin “What’s Hot”, që ju lejon të shikoni çka është e nxehtë në Google+....
 • Top 10 fotot e javës në Twitter

  Duke ju falenderuar kompanisë Skylines ne nuk kemi nevojë të kontrollojmë me mijëra foto të postuara në Twitter. Duke përdorur një algoritëm të veçantë të zhvilluar nga Skylines ne mund të gjejmë top 10 fotot e javës në Twitter. Top 10 fotot e javës në Twitter janë: 1. #StopSOPA...
 • Acer vjedh nga Apple shërbimin AcerCloud?

  Acer njoftoi një shërbim të ri për pajisjet e saj të quajtur AcerCloud, i cili do të mundësoj ndarjen e lehtë të dokumenteve, fotove në pajisjet e Acer, por në një mënyrë të kufizuar. Ndryshe nga Apple iCloud, e cila është projektuar kryesisht për sinkronizimin e mediave në sfond,...
 • Importoni fotot tuaja të Flickr në Facebook

  Goyaka Labs ka ndërtuar një shërbim të ri për të eksportuar fotografitë tuaja nga Flickr dhe t’i importoni ato në Facebook. Ju mund të importoni fotografitë tuaja në Facebook përmes: export.goyaka.com/main. Gjithçka bëhet shumë shpejtë dhe përmban vetëm tre hapa: Identifikohuni në Flickr Identifikohuni në Facebook Importoni fotografitë Fotografitë...
 • Shfletuesi TextOnly për Android

  Keni dëshiruar ndonjëherë që të vizitoni një faqe interneti nga telefoni juaj thjeshtë si tekst? Atëherë kemi një zgjidhje për ju, shikoni shfletuesin TextOnly të krijuar nga SpaceNext për platformën Android. Shfletuesi TextOnly mundëson leximin e faqeve të internetit vetëm në versionin “tekst”, duke i larguar reklamat, fotografitë, butona...
 • 25 fotografitë më të bukura nga Wikipedia

  Online Revista OddStuff Magazine paraqiti versionin e saj të 25 fotografive më të bukura në enciklopedinë online, Wikipedia. Me të vërtet duken shkëlqyeshëm, për çdo rast ju lëm juve të vlersoni një gjë të tillë. Shikoni fotografitë më poshtë: 1. Luke Viato   2. Luke Viato   3. Stefan Krause...
 • Pesë sekrete për iOS 5

  E pra, në rregull, nuk ka sekrete, por ju mund të jeni të interesuar të shikoni disa truke të thjeshta! Pesë gjëra që ju mund t’i bëni me iOS 5. Shënim: Të gjitha këto truke vlejnë për iPhone dhe iPad, e disa nga to punojnë edhe në iPod Touch....
 • Pamje të reja nga Windows 8, shijoni?

  Ju po e pritnit me padurim pamjen e Windows 8 dhe ne kemi disa të reja për ju, Microsoft ka zbuluar sistemin e ri operativ Windows 8 dhe ai duket tejet i bukur dhe tërheqës. Ne kemi përgaditur një galeri të tërë për ju, ku mund të shikoni pamjen...