galaxy s5

 • iOS mposhtë Android-in në SHBA

  Bazuar në analistët tek Kantar Worldpanel ComTech, platforma iOS ka marrur rolin e udhëheqësit nga Android në tregun e telefonave të mençur në SHBA brenda tremujorit të fundit të vitit 2014. Apple ka arritur të shes më shumë pajisje me iOS sesa të gjithë krijuesit e telefonave të mençur...
 • Samsung Galaxy S6 me ekran të zakonshëm dhe të lakuar?

  Jo shumë kohë më parë, ne kemi dëgjuar që Samsung do të projektoj telefonin e mençur të ardhshëm Galaxy S6 që nga e para. Thashethemet e tjera flasin për një pajisje të re që do të ketë një ekran të lakuar ashtu si Galaxy Note Edge, por në të...
 • Samsung Z, telefoni i parë me Tizen OS nga Samsung

  Pas shumë pengesave, Samsung më në fund lanson telefonin e parë të mençur me platformën Tizen, i quajtur thjeshtë Samsung Z. Samsung Z vjen me ekran Super AMOLED 4.9 inç, rezolucion 1280×720, procesor QuadCore 2.3GHz, 2GB RAM, 16GB memorje të intergruar, 8 megapiksel kamerën para dhe 2.1 megapiskel kamerën...
 • Samsung Galaxy S5 arrin 10 milionë shitje brenda 25 ditëve

  Sipas një raporti që vjen nga Korea Jugore, Samsung ka shitur 10 milionë njësi të Galaxy S5 brenda 25 ditëve. Ky numër i arritur nga Samusng tejkalon edhe atë të Galaxy S4 të vitit të kaluar. Galaxy S5 ka arritur të thyej rekord në shitje qysh në ditët e...
 • Samsung Galaxy S5 Crystal Edition vjen në Maj

  Samsung dhe ekipi i kompanisë Swarovski kanë vendosur të krijojnë një version tjetër të pajisjes së fundit, version i cili do quhet Samsung Galaxy Crystal Edition, që do të thotë se ky do të jetë me kristal. Pra, tani është koha që Galaxy S5 të ketë edhe edicionin e...
 • Samsung Galaxy S5 thyen rekord në shitje

  Telefoni i mençur nga Samsung, Galaxy S5, është lansuar të premten dhe tashmë po tregon rezultate më të mira sesa paraardhësi i tij. Shitjet e Galaxy S5 që prej ditës së lansimit tregojnë shifra të dyfishta në krahasim me numrin e shitjeve të Galaxy S4. Numri i shitjeve në...
 • Samsung lëshon një reklamë të re për Galaxy S5

  Samsung ka lëshuar një reklamë të re e cila është më shumë e foksuar në specifikat e pajisjes së tyre të fundit, Galaxy S5. Reklama tregon për kamerën, rezistencën e telefonit ndaj pluhurit dhe ujit, ekranin e plotë HD Super AMOLED dhe sensorin për majtjen e rrahjve të zemrës....
 • Samsung lanson kopertinat mbushëse pa tela për Galaxy S5

  Samsung ka lansuar zyrtarisht kopertinat që mbushin telefonin e mençur, Galaxy S5. Ky aksesorë i ri që punon me rrjetin pa tela, do jetë në dispozicion në dy mënyra: me mbulesën e zezë që mban modulin mbushës Qi dhe modelin S-View. Këto kopertina mbushese pa tela për Galaxy S5...
 • Galaxy S5 me AppStore të veqantë për fëmijë

  Nëse keni fëmijë të cilët qdo herë ua marrin pajisjen tuaj të mençur telefonike, atëherë ju mund t’ia dërzoni pa problem atyre pasjisjen tuaj pasi që tani Samsung ka krijuar një AppStore të veqantë për fëmijë. Pra, tani ju mund të përdorni këtë dyqan edhe kur pajisja juaj është...