galaxy s6

 • Samsung: 2015-ta viti i mbushjeve pa tela

    “Me lansimin e telefonit të ri të mençur të serisë Galaxy, përdoruesit do të jenë në gjendje të hyjnë në një botë pa tela si asnjë herë më parë.” Ky ishte paralajmërimi që Samsung bëri për telefonin Galaxy S6 në blogun zyrtar të kompanisë. Pas lavdërimeve të mëdha...
 • Samsung Galaxy S6 do të jetë i lakuar në të tri anët?

  Samsung planifikon të lansojë një telefon të mençur me ekran 5.1 inç që do të ketë ekran të lakuar në të dy anët. Nëse e keni vështirë ta imagjinoni atë, shikoni telefonin Galaxy Note Edge, i cili ka njërën anë të lakuar.  Në qoftë se raporti nga Bloomberg është...
 • Pamjet e lëshuara të Samsung Galaxy S6 shfaqin 5 versione të ndryshme

  Është thënë se mund të shohim më shumë se një version të telefonit të ardhshëm Samsung Glaxy S6, por tani duhet që ai numër është rritur në pesë modele të ndryshme. Bazuar në fotot e lëshuara nga CNET Korea, Samsung është duke punuar në pesë varianta të ndryshëm për...
 • HTC One (M9) do të prezantohet para Samsung Galaxy S6

  Ne tashmë e dimë që Samsung dhe HTC do të mbajnë konferencën për shtyp në Kongresin Botëror Mobil më 1 Mars, por se cila kompani do të bëjë bujë në eveniment mbetet të zbulohet së shpejti. Ndërkohë që Samsung do të fillojë evenimentin në ora 18:30, HTC do të...
 • Samsung së shpejti me sistem të ri pagesash

  Një raport që vjen nga mediat koreane tregon që Samsung është duke përgatitur një sistem të ri për pagesa që do të lansohet së bashku me Galaxy S6. Samsung ka provuar të josh më shumë shërbimin Visa si një partner kryesor për sistemin e ri të pagesave. Rivali i...
 • Shfaqen pamje të reja të Samsung Galaxy S Edge

  Më parë, ne iu kemi treguar që Samsung ka filluar shpërndarjen e ftesave për evenimentin që do të mbahet më 1 Mars në Barcelonë, ku kompania pritet të prezantojë telefonin e mençur Galaxy S6. Ftesa përmban një dizajn të lakuar që ne mendojmë se i përket telefonit të ardhshëm...
 • Zbulohen çmimet e Samsung Galaxy S6 dhe S Edge

  AndroidPIT raporton që tani posedon çmimet e mundshme për Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S Edge, telefona të mençur që priten të prezantohen më 1 Mars në Barcelonë. Bazuar nga ky raport, këto janë çmimet e të dy modeleve në Evropë:    Samsung Galaxy S6 32 GB: €749   ...
 • Samsung Galaxy S6 do të prezantohet më 1 Mars?

  Kanë filluar të shpërndahen ftesat për evenimentin që do të mbahet më 1 Mars në Barcelonë nga Samsung, ku kompania mendohet se do të prezantojë telefonin e mençur Galaxy S6. Përveç  pajisjes Galaxy S6, Samsung mendohet se do të prezantojë edhe modelin S Edge, një telefon i mençur me...
 • Zbulohen pamje mahnitëse të Samsung Galaxy S6

  Krijuesi i njohur për aksesorë Spigen ka zbuluar katër kopertina të reja për Galaxy S6, telefon ky i cili nuk është prezantuar ende nga Samsung. Të katër kopertinat gjenden aktualisht në Amazon duke përfshirë brenda tyre edhe pajisjen Galaxy S6 në të cilin mund të shikojmë qartë kamerën prapa...