galaxy

 • Ndiqeni drejtpërdrejtë prezantimin e Samsung (Video)

  Ka kohë që kanë filluar diskutimet në lidhje me një telefon të ri nga Samsung. Por sot do ti vie fundi këtyre diskutimeve ngase kompania do të prezantojë telefonin më të ri. Eventi i prezantimit do të fillojë në orën 19:00, dhe mund ta ndiqni drejtpërdrejt tek videoja në...
 • Samsung Galaxy S6 dhe S6 Edge fillojë shitjet në SHBA

  Galaxy S6 dhe S6 Edge, telefonat më të mirë deri tani nga Samsung, kanë filluar shitjet nga transportuesit e Shteteve të Bashkuara. Me një xham të hollë, metal të bukur, performancë të fuqishme, ekran QuadHD dhe kamerë 16 megapiksel, Galaxy S6 dhe S6 Edge janë telefonat më të mirë...
 • Samsung mbush plotë aeroplanët me Galaxy S6 për në SHBA

    Derisa Samsung nuk është duke zbuluar ende numrin e para porosive për pajisjet Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge, një gjë është e sigurt, kërkesat janë madhështore. Shifrat duket të jenë aq të larta sa që kanë detyruar kompaninë Samsung të ngarkojë pajisjet e lartpërmendura në disa aeroplanë...
 • Galaxy S6 Duos, varianti me dy SIM kartela nga Samsung

  Përveç Galaxy S6 dhe S6 Edge, Samsung duket se ka ndërmend të sjell edhe variantin e tretë të pajisjes së fundit të kompanisë- Galaxy S6 Duos. I shfaqur së pari në Filipine, Galaxy S6 Duos do të jetë një variant tjetër nga Samsung me dy hapësira për SIM kartela....
 • Ja se çfarë do të thotë emri ‘Samsung’

  Samsung është kompania që krijon telefonat e mençur më të famshëm me platformë mobile Android në botë dhe derisa ajo është duke luftuar të mbajë përfitimet në nivelin më të lartë, e gjithë vëmendja e konsumatorëve të kompanisë është tek Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge, telefona që mund...
 • Samsung: 2015-ta viti i mbushjeve pa tela

    “Me lansimin e telefonit të ri të mençur të serisë Galaxy, përdoruesit do të jenë në gjendje të hyjnë në një botë pa tela si asnjë herë më parë.” Ky ishte paralajmërimi që Samsung bëri për telefonin Galaxy S6 në blogun zyrtar të kompanisë. Pas lavdërimeve të mëdha...
 • Samsung Galaxy S6 do të jetë i lakuar në të tri anët?

  Samsung planifikon të lansojë një telefon të mençur me ekran 5.1 inç që do të ketë ekran të lakuar në të dy anët. Nëse e keni vështirë ta imagjinoni atë, shikoni telefonin Galaxy Note Edge, i cili ka njërën anë të lakuar.  Në qoftë se raporti nga Bloomberg është...
 • Pamjet e lëshuara të Samsung Galaxy S6 shfaqin 5 versione të ndryshme

  Është thënë se mund të shohim më shumë se një version të telefonit të ardhshëm Samsung Glaxy S6, por tani duhet që ai numër është rritur në pesë modele të ndryshme. Bazuar në fotot e lëshuara nga CNET Korea, Samsung është duke punuar në pesë varianta të ndryshëm për...
 • Samsung së shpejti me sistem të ri pagesash

  Një raport që vjen nga mediat koreane tregon që Samsung është duke përgatitur një sistem të ri për pagesa që do të lansohet së bashku me Galaxy S6. Samsung ka provuar të josh më shumë shërbimin Visa si një partner kryesor për sistemin e ri të pagesave. Rivali i...