game

 • Game of Thrones zë vend edhe në Android

  Vetëm një javë më parë, Game of Thrones nga Telltale arriti në platformën mobile iOS duke kënaqur të gjithë fansat e kësaj serie. Ashtu siç ishte paralajmëruar, ashtu edhe ndodhi, Telltale sjell lojën edhe në platformën tjetër të famshme mobile Android. Loja vjen me një grafikë mjaft interaktive, që...
 • Rockstar feston 10 vjetorin e GTA San Andreas

  Rockstar është duke festuar përvjetorin e dhjetë të lojës Grand Theft Autu: San Andreas dhe është duke ofruar lojën San Andreas, Vice City dhe GTA III me një zbritje të madhe. Zbritja është në dispozicion në iOS dhe Android si dhe në Amazon AppStore. GTA: San Andreas kushton vetëm...
 • Kreatori i Flappy Bird konfirmon kthimin e lojës

  Kreatori i lojës së famshme Flappy Bird, Dong Nguyen, bëri një polemikë të madhe kur largoj lojën nga App Store dhe Play Store. Por si duket tani Flappy Bird do kthehet përsëri. I pytur në rrjetin social Twitter, se a do të kthej lojën përsëri në dyqanet mobile, ai...
 • Fast & Furious 6 lansohet në Android

  Loja e bazuar në filmin Fast & Furious 6, tani është zyrtarisht në dispozicion në Google Play Store. Loja ka ndryshime mahnitëse në grafikë, sfida të reja dhe misione intensive. Qëllimi i Fast & Furious 6 është për të formuar një organizatë për shoferët më të mirë mercenar, ku...
 • Krijoni lojra falas në Flash!

  Dëshironi të krijoni një lojë lehtë? A doni të krijoni një lojë në Flash falas? Nuk keni asnjë ide si të krijoni? Këtu do të ju tregojmë si të krijoni lojra falas në versionin Flash. E gjitha ajo që ju duhet të bëni është të shkarkoni softuerin Stencyl në...