gangnam style

  • Gangnam Style thyen numëruesin e shikimeve të YouTube-së

    Pop ylli i Koresë së Jugut PSY kurorëzohet me videon më shpërthyese ndonjëherë online. Duket se stili i veçantë i këngtarit dhe performanca e tij e çuditshme kanë bërë të jetë apsolutisht universale duke tejkaluar në të gjithat kulturat, moshat dhe barrierat gjuhësore në mbarë botën. Ky sukses i...
  • ‘Gangnam Style’ arrin 2 miliardë shikime në YouTube

    Pop ylli Korean Park Jae, i njohur më mirë si PSY, lëshojë këngën tepër të famshme “Gangnam Style” në vitin 2012. Kjo video bëri bujë në mbarë botë, dhe veçanërisht ishte e famshme në YouTube. Gangnam Style ishte video e parë në YouTube që kaloi 1 miliardë shikime, duke...