grand theft auto

 • Rockstar shtynë lansimin e GTA 5 për PC

  Rockstar Games njoftoi që versioni për PC i lojës, Grand Theft Auto V, nuk do të lëshohet deri më 24 Mars 2015, thuajse dy muaj më vonë nga data që ishte planifikuar. E lëshuar së pari në Xbox 360 dhe PlayStation 3, loja kohëve të fundit është përditësuar për...
 • Galaxy S5 me AppStore të veqantë për fëmijë

  Nëse keni fëmijë të cilët qdo herë ua marrin pajisjen tuaj të mençur telefonike, atëherë ju mund t’ia dërzoni pa problem atyre pasjisjen tuaj pasi që tani Samsung ka krijuar një AppStore të veqantë për fëmijë. Pra, tani ju mund të përdorni këtë dyqan edhe kur pajisja juaj është...
 • GTA:San Andreas arrinë në Windows Phone

  Kompania Rockstar më parë kishte lansuar lojën Grand Theft Auto San Andreas në platformat mobile, Android dhe iOS, ndërsa tani kompania ka lansuar këtë lojë edhe në Windows Phone. Karaktersitikat e lojës mbeten thuajse të njëjta si në platformat iOS dhe Android, por tek Windows Phone janë bërë disa...
 • Grand Theft Auto San Andreas arrin edhe në PlayStore

  Pikërisht një javë më parë ne kemi parë Grand Theft Auto San Andreas në dyqanin më të madh nga Apple, App Store, tani kjo lojë është në dispozicion për përdoruesit e platformës mobile Android. Versioni për sistemin operativ Android kushton 6.99 dollar dhe kërkon 2.4GB hapsirë në pajsjen tuaj,...
 • GTA: San Andreas së shpejti në iOS, Android dhe WP

  Rockstar spo ka  njoftuar se do lëshojë lojën Grand Theft Auto: San Andreas në versionin mobil. Kjo lojë e popullarizuar do të jetë në dispozicion në Android, iOS dhe Windows Phone që nga muaji Dhjetor. Çmimi dhe data e saktë e debutimit ende nuk janë zbuluar. RockStar tashmë ka...