ipad

 • iOS 8 tashmë gjendet në 72% të pajisjeve nga Apple

  Shifrat për shpërndarje të iOS sistemeve operative vazhdojnë të jenë ende në favor të platformës iOS 8 me 72% të pajisje nga Apple, transmeton itShqip. Këto informata janë të bazuara nga statistikat për qasje në App Store deri më 2 Shkurt. Platforma iOS 7 posedon 25% të pajisje me...
 • iPad Air Plus me madhësi “gjigante” vjen në pranverë?!

  Raportet e fundit vijnë nga revista japoneze Mac Fan, që ka publikuar pamjet skematike të tabletit me ekran të madh – iPad Air Plus. Kjo revistë pretendon që iPad Air Plus do të jetë 7mm i hollë me procesor A9 dhe ekran gjigant 12.2 inç. Gjithashtu, do të posedojë...
 • Apple lëshon iOS 8.1.1 për pajisjet e vjetra

  Kompania Apple lëshoj iOS 8.1.1 të Hënën për përdoruesit e iPhone, iPad, dhe iPod Touch.​ Ky përditësim vjen një muaj pas lëshimit të iOS 8.1, dhe bazuar në shenimet e përditësimit, përqëndrimi është tek rregullimi i të metave dhe përmirësimi i performancave tek pajisjet e vjetëra si iPad 2...
 • Office arrin 27 milionë shkarkime në iPad

  Duket se njerëzit dëshirojnë vërtetë të përdorinë Microsoft Office në iPad-at e tyre, pasi që aplikacioni mblodhi mbi 27 milionë shkarkime vetëm brenda 46 ditëve. 15 milionë shkarkime u bënë vetëm brenda një muaji, duke e bërë aplikacionin ulëritës drejt suksesit. Office në iPad arrin një mesatare prej 587.000...
 • 12 milionë iPad kanë të instaluar paketën Office

  Ka vetëm një javë që kur Microsoft lansoi paketën Office në Apple iPad, e cila u shkarkua më shumë se 12 milionë herë. Microsoft duket vërtetë i knaqur, gjë të cilën e shprehu në rrjetin social Twitter. Paketa Office ofron shfletim falas të dokumeneve në Word, Excel dhe PowerPoint....
 • Microsoft Office për iPad dominon në vendin e parë në AppStore

  Kompleti i aplikacioneve të Microsoft Office për iPad ka zënë vendin e parë në Apple App Store, brenda 24 orëve. Tri aplikacionet që janë falas për shkarkim, por që kërkojnë abonim prej 99 dollarë për të rregulluar dokumentet apo përdorur funksionet e tjera janë duke zënë vendet e para...
 • Samsung do prodhojë ekrana për iPad Mini 2

  Duket se kompania Apple ka vendosur të krijoi një marrëveshje për prodhimin e ekranave Retina të iPad Mini 2 me konkurrentin më të madh në planet për teknologji: Samsung. Kompanitë si Sharp, LG dhe një kompania tjetër jo aq e njohur, AUO (kompania Taivanese), kanë prodhuar ekrana për iPad-ët...
 • evad3rs tani me “Jailbreak” për iOS7

  iOS 6 Jailbreak ishte njëra nga veglat më të njohura për të fituar kontrollin e pajisjeve nga Apple edhe pse kompania më pas kishte bllokuar të gjitha hapsirat që ka përdorur evasi0n përmes përditësimeve të softuerit. Tani evad3rs ka lëshuar një version të ri të evasi0n-it, përmes të cilit...
 • VLC kthehet përsëri në iOS

  VLC Media Player është një aplikacion që u kthye në App Store pas dy viteve, i cili ju mundëson përdoruesve të iOS të shikojnë thuajse çdo format të videove në pajisjet e tyre. Me daljen e versionit popullor në Desktop, VideoLAN VLC u lansua në muajin Tetor të vitit...