iphone 6

 • Apple do të lansojë tre iPhone këtë vit?

  Nuk është e zakonshme që Apple të debutojë tri versione të pajisjes kryesore iPhone për një vit, por këtë vit duket se gjërat kanë për të ndryshuar dhe ne mund të shohim edhe lansimin e tretë të gjigandit. Bazuar në DigiTimes, që njihet për raportet e thashethemeve, kompania ka...
 • 12-vjeçarja tenton të vras nënë e saj pasi që ajo ia kishte marrur iPhone-in

  Të premten, zyra e qarkut policor të Koloradosë vendosi një 12-vjeçare në qendrën Boluder për të miturit pasi që ajo u akuzua për dy tentime për vrasje të shkallës së parë. Pas një hetimi dy javor, policët besojnë që 12-vjeçarja ishte përpjekur dy herë të helmonte nënën e saj,...
 • iOS mposhtë Android-in në SHBA

  Bazuar në analistët tek Kantar Worldpanel ComTech, platforma iOS ka marrur rolin e udhëheqësit nga Android në tregun e telefonave të mençur në SHBA brenda tremujorit të fundit të vitit 2014. Apple ka arritur të shes më shumë pajisje me iOS sesa të gjithë krijuesit e telefonave të mençur...
 • Vidhen 240 njësi të iPhone 6 në Kinë

  Policia në Pekin ka arrestuar tre njerëz që hapën një vrimë me madhësi prej 20 inçësh në murin e një depoje, duke arritur që përmes saj të vjedhin 240 njësi të Apple iPhone 6. Depo i përkiste një kompanie kineze, e në të cilën njëri prej hajdutëve ishte i...
 • Apple iPhone 6S do të posedojë 2GB RAM

  Sipas një raporti që vije nga Tajvani, kompania Apple pritet të sjell iPhone 6S me 2GB RAM. Bazuar në këtë raport, Apple do të përdorë teknologjinë e re LPDDR4 që lejon transmetimin e sinjaleve për 34 GBps, duke mos konsumuar energji më shumë se teknologjia aktuale, transmeton ITshqip.com. Apple...
 • Francesco Totti bën ‘selfie’ me iPhone 6

  Festimi i një goli është njëri prej momenteve më të lumtura në futboll, por Francesco Totti e çoi këtë në një nivel ndryshe. Ai është njëri prej lojtarëve italian më të famshëm që luan për ekipin Roma. Pas shënimit të golit të dytë në derbin kundër Lazios, Totti doli...
 • Apple duke përgaditur iPhone 6S me ekran 4 inç?

  Sipas disa raporteve, Apple mund të ofroj gjeneratën e fundit të iPhone-it, iPhone 6, me madhësi të njëjtë sikur paraardhësi i tij iPhone 5S. Pavarësisht lansimi të modeleve të reja të iPhone-it në këtë vit, Apple vazhdoj të ketë një numër të madh shitjesh të pajisjeve me ekran 4...
 • Apple App Store arrinë rekord të ri në shkarkime

  Aplikacioni mobil për platformën e marketingut, Fiksu ka zbuluar se një rekord prej 7.8 milionë shkarkimeve është arritur muajin e kaluar në Apple App Store. Suksesi i Apple iPhone 6 dhe Apple iPhone 6 Plus është thënë se ka të bëjë shumë me arritjen e rekordit, pasi që të...
 • Apple është duke punuar për kamerën e iPhone 7?

  Vite më parë, seritë e iPhone-ve të kompanisë Apple kanë qenë ndër më të mirët për nga performanca e kamerës duke mos pasur rezolucion më të mirë se rivalët me Andorid, por duke arritur të kapin pamje me ngjyra të mrekullueshme dhe shpejtësi të madhe. Vitin e ardhshëm, Apple...