ipod touch

 • Apple prezanton iOS 8 dhe Mac OS X Yosemite

  Derisa Tim Cook në konferencën WWDC të mbajtur të Hënën zhgënjeu të pranishmit  duke mos sjellur pajisjet që janë pritur të prezantohen, ai pasuroi konferencën në prezantime të softuereve të mëdha. Në fakt, shefi kryesor Tim Cook dhe nënkryetari i inxhinierisë Craig Federghi kanë sjellur shumë të reja në...
 • evad3rs tani me “Jailbreak” për iOS7

  iOS 6 Jailbreak ishte njëra nga veglat më të njohura për të fituar kontrollin e pajisjeve nga Apple edhe pse kompania më pas kishte bllokuar të gjitha hapsirat që ka përdorur evasi0n përmes përditësimeve të softuerit. Tani evad3rs ka lëshuar një version të ri të evasi0n-it, përmes të cilit...
 • Google Chrome për iOS (video)

  Pas debutimit zyrtar të shfletuesit Google Chrome në platformën iOS, duket se aplikacioni është goditur nga shkarkimet dhe tani për tani është rënditur si aplikacioni më i shkarkuar në App Store. Kjo është interesante duket marrë parasysh faktin se aplikacioni zyrtarisht është lëshuar disa orë më parë në konferencën...
 • Instaloni iOS 5 në iPhone 2G/3G, iPod Touch 1G/2G me Whited00r!

  Ekziston një softuer falas, i cili ju mundëson të instaloni iOS 5 në iPhone 2G, iPhone 3G, iPod Touch 1G dhe iPod Touch 2G pa pasur nevojë të bëni jailbreak. Në këtë version ju fitoni të gjitha tiparet që gjenden në iOS 5, duke filluar nga iCloud (normalisht fals,...
 • Angry Birds me 14 shkurt në Facebook

  Loja e famshme botërore Angry Birds nga kompania Rovio do të debutoj në rrjetin social Facebook me 14 shkurt, ditën e Shën Valentinit. Jo se është diçka e re, sepse Angry Birds është në dispozicion për iPhone, iPod Touch, iPad, Android, Java, Google Chrome dhe për kompjuter, por kjo...
 • USB 3.0 po vjen në tabletë dhe smartphone

  Deri në fund të vitit 2012 tabletët dhe smartphonet do pajisen me USB 3.0 të bazuar në microUSB, e cila do të lejoj transferimin e të dhënave më shpejtë se sa e tanishmja, USB 2.0. USB 3.0 teorikisht lejon transferimin e të dhënave deri në normën prej 625 MB/s,...
 • Tri alternativa falas për Siri

  Nuk do të merrni një iPhone 4S për fundvit? Mos u shqetësoni – ka aplikacione tjera në treg që njohin zërin dhe që mund të qëndrojnë si Siri me kontrollimin e zërit në pajisjen tuaj. Në fakt, disa nga këto aplikacione janë në dispozicion për Android dhe BlackBerry. Kontrolloni...
 • App Store mbyll derën për përdoruesit e iOS 3.1.3

  Nëse keni një iPhone ose iPod Touch që punon ende me versionin e sistemit operativ iOs 3.1.3, atëherë ju nuk do të mund të shkarkoni aplikacionet direkt nga App Store, sepse Apple ka mbyllur derën për përdoruesit e iOS 3.1.3. Ju mund të shkarkoni dhe instaloni aplikacione në iPhonen...
 • Apple përditëson iOS 5 për të rregulluar problemet e baterisë

  Përditësimi i sistemit operativ iOS 5 u bë gjatë natës dhe Apple tha se janë gjetur disa vrima që kanë ndikuar në jetën e baterisë, prandaj është përditësuar iOS 5, i cili vjen shumë më i sigurtë se sa versioni paraprak. Javën e kaluar, Apple pranoi të metat e...