kamera

 • Toshiba sjell tri kamera të reja për telefonat Project Ara

  Kompania Toshiba, e cila është në partneritet me gjigandin kërkimor Google në projektin për telefonat e mençur modular, së fundmi ka prezantuar kamerat e reja modulare për prototipin e fundit nga Project Ara. Këto kamera ofrojnë 5 megapiksel për pjesën frontale të pajisjes, ndërsa 13 megapiksel për pjesën prapa....
 • Zolt mbush çdo pajisje me USB kabull

  Mbajtja e shumë mbushësve për të furnizuar pajisjet telefonike, laptopat, tabletat me bateri mund të jetë vërtetë e mërzitshme. Por duket që për këtë çështje është përkujdesur kompania Zolt që ofron mbushës të përgjithshëm për mbushjen e të gjitha pajisjeve me USB kabull. Mbushësit nga Zolt ofrojnë tri hapësira...
 • Sony zbulon kamerë me kualitet 4K për të kapur video sportive

  Sony ka prezantuar kamerën e parë sportive 4K, FDR-X100V, që iu lejon përdoruesve të regjistrojnë pamje në rezolucion të plotë 4K. Kamera që do të debutohet në muajin Mars me çmim prej 500 dollarëve mund të regjistrojë video me një rezolucion prej 3,840 x 2,160 piksela dhe vjen me...
 • Apple është duke punuar për kamerën e iPhone 7?

  Vite më parë, seritë e iPhone-ve të kompanisë Apple kanë qenë ndër më të mirët për nga performanca e kamerës duke mos pasur rezolucion më të mirë se rivalët me Andorid, por duke arritur të kapin pamje me ngjyra të mrekullueshme dhe shpejtësi të madhe. Vitin e ardhshëm, Apple...
 • Zyrtare: Samsung lanson Galaxy K Zoom

  Samsung zyrtarisht ka lansuar pajsjen Galaxy K Zoom, i cili është pasuesi i Galaxy S4 Zoom i vitit të kaluar. Në pjesën mbrapa të telefonit, Galaxy K Zoom ka kamerën me 20.7 megapiksel, sensor 1/2.3 BSI CMOS dhe objektiv me 10x, 24-240mm F3.1-6.3. Telefoni ka blic Xenon me fokusim...
 • Samsung prezanton tabletat Galaxy Tab4

  Samsung të enjeten shpalosi serinë e re të tabletave të ragut mesatar, Galaxy Tab4. Galaxy Tab4 pritet që të fillojë shitjet në tremujorin e dytë të këtij viti, dhe do vijë në tre madhësi: 7 inç, 8 inç dhe 10.1 inç. Kjo seri vjen në dy ngjyra, të bardhë...
 • Dallimi ndërmjet videove 4K dhe HD

  Janë bërë shumë biseda dhe shumë polemika rreth televizorëve dhe kamerave 4K, por të vërtetën mund ta shikoni në video më lartë ku janë treguar dallimet ndërmjet kualitetit të videove 4K dhe HD. Edhe pse ju do shikoni videon në YouTube dhe jo në ndonjë ekran 4K, ndryshimet vizuale...
 • Samsung promovon pajisjen Galaxy S5

  Samsung është magjistar në krijimin e videove dhe reklamave, pra kompania nuk po ndalet në promovimin e pajisjesë së fundit, Galaxy S5. Koreanët kanë ngarkuar edhe një video tjetër për Galaxy S5 duke prezantuar dhe shfaqur edhe detajet e tjera të kësaj pajisjes që pritet të bëjë vërtetë bujë....
 • CES: Samsung debuton linjë të re të kamerave

  Samsung ka prezntauar pesë kamera në CES: WB200F, WB110F, WB350F, WB35F dhe Wb50F. Edhe pse çmimi dhe informacionet e tjera të detajuara nuk janë ende në dispozicion, ne kemi njohuri se çdo kamerë vjen me NFC dhe WiFi. Gjithashtu ne kemi disa informacione për disa karakteristika të këtyre modeleve....