kine

 • Siguria në ueb faqet kineze shumë e dobët

  Më tepër se 40 përqind e ueb faqeve kineze kanë lëshime të sigurisë të cilat ju mundësojnë hakerëve të vjedhin të dhëna personale nga ato ueb faqe. Mbi 1 milion lëshime të sigurisë janë gjetur në ueb faqe gjatë vitit 2015 nga Qihoo 360, një kompani kineze nga fusha e sigurisë...
 • Telefoni më i hollë në botë Vivo X5 Max fillon shitjet me 22 Dhjetor

  Kompania kineze Vivo zyrtarisht prezantoj Vivo X5 Max, një telefon i mençur shumë i hollë me vetëm 3.98mm, madhësi që e bënë të jetë telefoni më i hollë në botë duke mposhtur edhe Oppo R5, që është 0.10mm më i trashë. Vivo në të vërtetë preku edhe në disa...
 • Xiaomi me dyqan ndërkombëtar për aplikacione

  Xioami ka pasur shumë sukses me dyqanin e aplikacioneve në Kinë, që tani është dyqan ndërkombëtar duke ju lejuar zhvilluesve nga Hong Gong, Tajvan, dhe Singapore të tregojnë produktet e tyre. Dyqani i aplikacioneve të kompanisë kineze ka mesatarisht 50 milionë shkarkime në ditë. Kjo shifër përfshin edhe shkarkimet...
 • LG prezanton gjeneratën e dytë të Pocket Photo

  LG zyrtarisht ka lansuar gjeneratën e dytë të printerit të tyre Pocket Photo. Gjenerata e re e Pocket Photo është shumë më e hollë dhe ka një formësim më të mirë. Prodhuesi i Koresë së Jugut do të paraqet këtë pajisje në javën e ardhshme, kyresisht më 7 Janar...