lcd

 • Azoti vdekjeprurës rrjedh në fabrikën LG

  Një rrjedhje e azotit në fabrikën LG Display të Koresë Jugore vrau dy njerëz të Hënën, raporton agjencia e lajmeve Yonhap. Një person vdiq në vendngjarje, ndërsa tjetri vdiq rrugës për në spital, sipas agjencisë. Rrjedhja e azotit ndodhi pasmesnate në fabrikën e qytetit Paju që ndodhet në veri të...
 • CES: Samsung debuton linjë të re të kamerave

  Samsung ka prezntauar pesë kamera në CES: WB200F, WB110F, WB350F, WB35F dhe Wb50F. Edhe pse çmimi dhe informacionet e tjera të detajuara nuk janë ende në dispozicion, ne kemi njohuri se çdo kamerë vjen me NFC dhe WiFi. Gjithashtu ne kemi disa informacione për disa karakteristika të këtyre modeleve....
 • Sensation 4G paisja e parë HTC me kyçje në Watch aplikacionin.

  Telefoni më i ri i menqur i HTC ka 4.3 inch LCD ekran në prekje, kamerë 8 megapikselë me 1080p HD video, dhe dual-core 1.2 GHz Snapdragon procesor. HTC Sensation më i ri 4G pritet të shfaqet në Europë këtë verë. Më interesante se performansat është fakti që Sensation...
 • Monitor i tejdukshëm nga Samsung

  Samsung njoftoi se ka filluar prodhim masiv të LCD panelëve 22 inç, gjysëm të tejdukshme, të cilët nuk do të kenë nevojë për ndriqim në background. Për fillim Samsung planifikon të ofrojë ekran 22 inç me një rezulucion prej 1680×1050 pikselë dhe kontrast 500:1, e cila do të konsumon...