lg

 • Zyrtare: Ky është telefoni më i ri LG G5 (Foto-Video)

  LG gjithmonë është gjendur disi në një pozitë të ndërlikuar edhe pse duke filluar që nga LG G2, gjithmonë ka lansuar telefona të mençur tepër të mirë, por pothuajse asnjëherë nuk ka arritur të lansojë telefon i cili ka arritur të jetë ndër 5 më të shiturit. Por duket...
 • LG G4 do të posedojë ekran 3K me rezolucion të ‘çmendur’

  Ne posa jemi njohur me ekranet Quad HD tek telefonat e mençur të vitit të kaluar, ku një numër prej tyre thyen barrierat e kualitetit 1080p dhe sollën ekrane me kualitet shumë më të lartë Quad HD. Telefoni i parë i mençur në botë me rezolucion prej 1440 x...
 • LG ka shitur thuajse 60 milionë telefona brenda vitit 2014

  Derisa Samsung nuk është duke shkuar mirë kur është fjala për shitjet dhe përfitimet, LG prezantoi rezultatet financiare për vitin e kaluar të cilat shfaqin një rritje pozitive për 24% tek telefonat e mençur. LG ka shitur gjithsej 78.2 milionë pajisje vetëm brenda vitit 2014, ku 59.1 milionë prej...
 • Azoti vdekjeprurës rrjedh në fabrikën LG

  Një rrjedhje e azotit në fabrikën LG Display të Koresë Jugore vrau dy njerëz të Hënën, raporton agjencia e lajmeve Yonhap. Një person vdiq në vendngjarje, ndërsa tjetri vdiq rrugës për në spital, sipas agjencisë. Rrjedhja e azotit ndodhi pasmesnate në fabrikën e qytetit Paju që ndodhet në veri të...
 • LG prezanton altoparlantët që mund t’i kontrolloni përmes mesazheve

  LG ka realizuar një ide të re për kontrollimin e altoparlantëve, thjeshtë dërgoi një mesazh atyre për preferencat tuaja. Altoparlantët e rinjë pa tela Music Flow, që kompania do t’i zbulojë në CES 2015 që do të mbahet në Janar, mund të pranojnë komanda nga shërbimi për mesazhe Line....
 • IPKO gati për rrjetin 4G

  Ipko pretendon të sjell shumë shpejtë rrjetin më të shpejtë ndonjëherë, 4G, duke lënë pas konkurrentët e saj Vala dhe Z Mobile. Pas lansimit të rrjetit 3G që nuk ka mbushur ende një vit, Ipko arrin edhe një herë të tregoj se është kompania më madhe e telekomunikacionit duke...
 • LG, e para me Android 5.0 Lollipop

  Derisa është thuajse plotësisht e besueshme se gjenerata e ardhshme nga Google, Nexus 6, do të jetë e para që do të marr platformën Android 5.0 Lollipop, nga ana tjeter shfaqet LG me linjën e saj duke pretenduar se do të marr Lollipop që nga fillimi i kësaj jave....
 • Android Lollipop tashmë në telefonat e mençur dhe tableta

  Jeni gati për lëshimin e fundit dhe më të mrekullueshmin të Android-it? Android 5 “Lollipop” tashmë është lëshuar për telefonat e mençur dhe tabletat e përzgjedhura. Softueri i ri Android, i cili përmban një material me  dizajn të ri, është tashmë në dispozicion për Nexus 6 dhe 9. Gjithashtu...
 • Telefoni i ardhshëm i LG-së i motorizuar nga NUCLUN

  LG ka prezantuar një çip me tetë bërthama NUCLUN, procesor i ndërtuar për performancë të lartë dhe konsumim të vogël të energjisë. Ky çip do të debutohet tek pajisja e ardhshme e kompanisë, G3 Screen, një telefon 5.9 inç, i ngjajshëm me pajisjen e famshëme të LG G3. LG...