loja

 • Loja DuckTales vjen në Google Play Store

  Nëse keni poseduar më parë një konsolë nga NES, padyshim që jeni kënaqur duke luajtur video lojën DuckTales. Tani, Disney ka sjellur një version të përpunuar të video lojës, të cilën tani mund të gjeni të listuar në dyqanin Google Play Store. Për vetëm 9.99 dollarë ju mund të...
 • BootChess, loja e shahut me sasinë më të vogël

  Një kodues francez ka zhvilluar lojën e shahut me sasinë më të vogël që mund të ketë ndonjë program kompjuterik. BootChess është loja e shahut që ka vetëm 487 bytes, ku kodi i saj është funksional në kompjuterët me sistem operativ Windows, Mac OS X, dhe Linux. Ky program...
 • Crossy Road lansohet në Play Store

  Megjithëse Crossy Road ka qenë që një kohë të gjatë në dispozicion për platformën Android dhe e limituar në Amazon AppStore për disa arsyeje, tani loja është në dispozicion për t’u shkarkuar direkt nga Play Store. Versioni për Android është krijuar nga Yodo 1 Games, sidoqoftë duket krejtësisht identike...
 • Game of Thrones zë vend edhe në Android

  Vetëm një javë më parë, Game of Thrones nga Telltale arriti në platformën mobile iOS duke kënaqur të gjithë fansat e kësaj serie. Ashtu siç ishte paralajmëruar, ashtu edhe ndodhi, Telltale sjell lojën edhe në platformën tjetër të famshme mobile Android. Loja vjen me një grafikë mjaft interaktive, që...
 • Game of Thrones së shpejti në iOS

  Fansat e serive televizive të Game of Thrones do të marrin diçka ndryshe para se të arrijë sezoni i ardhshëm. Telltale ka njoftuar që është duke punuar në një lojë, për të cilën lojëtarët që kanë luajtur lojën Walking Dead ose The Wolf Among Us do e dijnë që...
 • Rockstar feston 10 vjetorin e GTA San Andreas

  Rockstar është duke festuar përvjetorin e dhjetë të lojës Grand Theft Autu: San Andreas dhe është duke ofruar lojën San Andreas, Vice City dhe GTA III me një zbritje të madhe. Zbritja është në dispozicion në iOS dhe Android si dhe në Amazon AppStore. GTA: San Andreas kushton vetëm...
 • ‘Minecraft’ vjen në XBox One, PS4, PS Vita në muajin Gusht

  Minecraft pritet të vijë së shpejti në xBox One, Play Station 4 dhe PlayStation Vita gjatë muajit Gusht, dhe ata që aktualisht kanë blerë gjeneratën  e kaluar të konsolës do të kenë zbritje vërtetë serioze. Lojtarët të cilat tashmë kanë gjeneratën e mëparshëme të Minecraft do të jenë në...
 • YouTube do të blej Twitch për 1 miliardë dollarë

  Sipas disa raporteve nga Variety, Youtube është duke kryer proceset për blerjen e Twitch. YouTube pretendohet se do të paguaj mbi 1 miliardë dollarë. Marrëveshja do të bëhet me para të gatshme dhe pritet të njoftohet së shpejti se marrëveshja është kryer. Twitch bënë transmetimin e videove duke ju...
 • Flappy Bird do të rikthehet si një lojë më pak problematike

  Pas një pritje shumë të gjatë, Flappy Bird do të rikthehet në App Store në muajin Gusht. Kreatori i lojës, Dong Nguyen, ka zbuluar disa detaje të reja për mënyrën se si do të luhet kjo  lojë. Flappy Bird i ri do të ketë aftësinë për të luajtur me...