loja

 • Cut the Rope 2 arrin në Android

  Pas lansimit në muajn Dhjetor në platformën iOS, Cut the Rope 2 përfundimisht tani gjendet edhe në Android. Është vërtetë lajm i mirë për të gjithë fansat e lojërave telefonike kur do ndëgjojnë se Cut The Rope 2 gjendet në Play Store falas për t’u shkarkuar. Cut The Rope...
 • Kreatori i Flappy Bird konfirmon kthimin e lojës

  Kreatori i lojës së famshme Flappy Bird, Dong Nguyen, bëri një polemikë të madhe kur largoj lojën nga App Store dhe Play Store. Por si duket tani Flappy Bird do kthehet përsëri. I pytur në rrjetin social Twitter, se a do të kthej lojën përsëri në dyqanet mobile, ai...
 • Flappy Bird nuk është më në dispozicion për shkarkim

  Nëse nuk e keni shkarkuar ende lojën atraktive Flappy Bird në pajisijet tuaja me iOS dhe Android, atëherë vërtetë jeni të pa fat. Kreatori i lojës Dong Nguyen njoftoi zyrtarisht se Flappy Bird është larguar nga platformat si Android dhe iOS, duke thënë se nuk mund t’a mbajë më....
 • Google lëshon aplikacionin Play Games në Android

  Google ka lëshuar një aplikacion të ri dedikuar të gjitha lojërave në Play Store të quajtur Google Play Games. Ky aplikacion është i fokusuar në zbulimin e lojërave të reja, mundëson luajtjen e lojërave me dy lojtar dhe ndjek rezultatet tuaja. Aplikacioni Play Games duket njëjtë sikur aplikacionet Play...
 • Luani lojërat që ofron PS2 në Windows PC

  Tani lojërat që ofron PS2 mund ti instaloni në kompjuterin tuaj duke mos pasur nevoj të bleni PS2. Ndërsa se si të luani këto lojëra në Windows PC, ndiqeni prcoedurën: Së pari ju nevojitet një PC me këto performanca: Sistemi Operativ : Windows XP/ Vista / 8 / 7...
 • Fast & Furious 6 lansohet në Android

  Loja e bazuar në filmin Fast & Furious 6, tani është zyrtarisht në dispozicion në Google Play Store. Loja ka ndryshime mahnitëse në grafikë, sfida të reja dhe misione intensive. Qëllimi i Fast & Furious 6 është për të formuar një organizatë për shoferët më të mirë mercenar, ku...