Gaming

 • Razer paraqet Project Fiona, tablet kompjuter pëj gejmerë

  Përveç paisjeve të ndryshme të cilat ishin prezentuar në CES 2012 në Las Vegas, ndoshta më i çuditshëm nga gjith ato, dhe mjaft i fuqishëm, është tablet kompjuteri Project Fiona i kompanis Rezor, i specijalizuar për gaming paisje. Tableti është specifik sepse ka dy kontrollorë, me butona dhe jaoysticks analog,...
 • Krijoni lojra falas në Flash!

  Dëshironi të krijoni një lojë lehtë? A doni të krijoni një lojë në Flash falas? Nuk keni asnjë ide si të krijoni? Këtu do të ju tregojmë si të krijoni lojra falas në versionin Flash. E gjitha ajo që ju duhet të bëni është të shkarkoni softuerin Stencyl në...
 • 10 lojrat me të mira të Android për 2011

  Apple iOS nuk është i vetmi sistem operativ që ka lojra të mira. Për ata që e përdorin Androidin, ju kemi përgaditur një listë me lojrat me të mira për 2011./itshqip 1. Where’s My Water? 2. Muffin Knight 3. Star Legends 4. Plants Vs. Zombies 5. Reckless Getaway 6....
 • World of Warcraft feston ditëlindjen e 7 me reklamë të Chuck Norris

  Pikërisht shtatë vite më parë, më 23 nëntor, Blizzard filloi projektin e tyre tashmë më të njohur World of Warcraft. Që nga atëherë kaluan shtatë vite të pabesueshme. Për ditëlindjen e shtatë të WOW, Blizzard shpërbleu lojtarët e tyre me një letër të vogël token, duke ju falimenderuar për...
 • Vjen Need for Speed: The Run

  Edhe pse edicioni i fundit i NFS është shfaqur së fundmi, titulli i ardhshëm do të paraqitet në treg këtë vit, kurse është publikuar dhe trejleri i lojës i titulluar si Need for Speed: The Run. Në fakt, shopto.net internet dyqani online rastësisht (ose kinse rastësisht) publikoi trejlerin e...
 • Së shpejti lojrat për PlayStation edhe në paisjet e Android?

  PlayStation Suite është platforma e cila si fillim do të sjellë lojrat PlayStation One në paisjet e menqura të cilat do të punojnë në sitemin operativ Andoroid 2.3 Gigerbread, e cila njëherit është dhe hera e parë që Sony të lejonë që lojrat e saja të jenë në dispozicion edhe për...
 • Aplikacione për Nokia që duhet ti posedoni?

  Ovi Store, dyqani për aplikacione mobile i kompanisë Nokia, për herë të dytë nga krijimi i saj ka organizuar Must-Have Apps çmimet, në të cilën vetë përdoruesit kanë zgjedhur se cilat aplikacione janë më të mira. Kurse çmimet kanë qenë të ndara në 6 kategori: lojra, rrjete sociale, muzikë,...
 • Nintendo 3DS mund të dëmtojë sytë e fëmijëve.

  3D përmbajtjet në kohët e fundit janë gjëje  më e re dhe shum e kërkuar, si në industrinë e filmave ashtu edhe të televizionit, dhe së shpejti pritet të jetë gjëja më e madhe edhe në industrinë e lojrave. Por, Nintendo publikoi paralajmërim në lidhje me konsolën më të...
 • Pac-Man mund te luhet akoma tek Google

  Këtë fundjavë ishte 30 vjetori i Pac-Man dhe logoja e Google ku mund te luaje këtë lojë nuk gjendet më në faqen e parë. Por si shumë personave në mbarë botën që ju ka pëlqyer ky veprim i Google ndoshta është pëlqyer edhe tek shqipëtarët andaj ne do ju...