mb

 • SDD disku i parë në botë me 6TB

  Nëse dëshironi hapësirë të madhe për akumulimin e të dhënave brenda kompjuterit apo laptopit, atëherë hard disqet janë një zgjedhje e mirë. Disqet me 6TB tani janë të zakonshëm, po ashtu edhe disqet me 8TB madje edhe 10TB kanë filluar të bëhen të përditshëm. Megjithatë, kur është fjala për...
 • Vala dhe IPKO me super oferta për festat e fundvitit

    Dy operatorët më të mëdhenjë në Kosovë, Vala dhe IPKO, tashmë kanë filluar ofertat e tyre të para promocionale për festat e fundvitit. Pas lansimit të ofertave që bëri Vala për 3G duke ofruar çmimet më të lira deri tani në treg për këtë shërbim, kompania sjell pakon...
 • Google Drive me strukturë të re të çmimeve

  Google tani është duke ofruar hapsirë shtesë në shërbmin Google Drive me çmime më të përballueshme. Zbritjet janë vërtet më të favorshme dhe që tani Google Drive ofron 15 GB hapsirë falas. Nëse ju nevojiten 100 GB atëherë duhet të shpenzoni 1.99 dollarë në muaj, për 1 TB duhet...
 • LG sjell tri pajisje të mençura të serisë L

  Pas lansimit të pajisjes së mençur, LG G Pro 2, një javë më parë në Kongresin Botëror Mobil në Barcelonë, kompania ka zbuluar edhe tri pajisje të reja që do debutohen më pas. Seria L nga LG përfshinë pajisjet L40, L70 dhe L90, të cilat kanë perfomanca dhe dizajn...
 • Toshiba lanson 5TB HDD me shpejtësi 7200 RMP

  Toshiba zyrtarisht ka lansuar HDD-në 5TB me shpejtësi 7200rpm. I dizajnuar për serverë të rangut mesatar, Toshiba ka sjellur serinë MG04 të disqeve me 1TB, 2TB, 3TB, 4TB dhe 5TB. Seria MG04 e këtyre hard disqeve vjen me shpejtësi 7200rpm dhe 64MB ose 128MB depo të fshehtë. Natyrisht, që ...