messenger

 • Messenger, i vetmi aplikacion për bisedë në Facebook

  Sipas disa raporteve, Facebook së shpejti do çaktivizojë funksionin për bisedë(Chat) nga aplikacioni i tij kryesor duke shtyrë këtë funksion tek aplikacioni Messenger. Një zëdhënës i Facebook-it, ka konfirmuar se së shpejti funksioni për bashkëbisedim në aplikacionin Facebook do largohet nga platformat mobile iOS dhe Android. Që nga tani,...
 • Facebook Messenger arrin në Windows Phone

  Aplikacioni i Facebook-it i cili ju lejon të dërgoni mesazhe falas, Facebook Messenger, tani është në dispozicion edhe në platformën Windows Phone. Ashtu si në sistemet operative mobile iOS dhe Android, Facebook Messenger për Windows Phone ju lejon të dërgoni fotografi, të shpërndani vend ndodhjen tuaj dhe të krijoni...
 • Facebook Messenger tani me dizajn të ri

  Facebook ka lëshuar një përditësim të aplikacionit, Facebook Messenger, që sjell ndryshime të mëdha në aplikacion. Pra, aplikacioni tani është krejtësisht ndryshe dhe duket qartë se është përshtatur me versionin e fundit të iOS-it, pra me iOS 7. Aplikacioni tani ju mundëson të shikoni më lehtë se kush është...
 • BlackBerry Messenger Beta në dispozicion për Android dhe iOS

  E parashikuar edhe më parë, BlackBerry Messenger, tani zyrtarisht është në versionin Beta edhe në Android dhe iOS, njoftoi shefi i BlackBerry Thorsten Heins. Kjo platformë paraprake nga ky aplikacion është në dispozicion tek një numër zhvilluesish dhe përdoruesit e versionit Beta mund të testojnë aplikacionin në pajisjet e...
 • Microsoft do të zëvendësoj Messenger me Skype

  Tashmë kemi dëgjuar mjaft thashetheme mbi planet e Microsoft-it për Skype. Më në fund kompania është duke i hedhur kartat e saj në tryezë. Pas një pune të zellshme për të ngushtuar hendekun mes Messenger-it dhe blerjes së VoIP, platforma e vjetruar për porosi çasti vërtetë duhet pensionuar, ndërsa...