Motorola

 • Motorola ka shitur mbi 10 milionë telefona brenda tremujorit të fundit të vitit 2014

  Lenovo ka prezantuar rezultatet e tremujorit të parë me kompaninë Motorola që tashmë udhëhiqet nga kompania kineze me seli në Pekin. Lenovo përfundoi marrëveshjen me sukses për blerjen e kompanisë Motorola nga gjigandi kërkimor Google më 30 Tetor, ku kjo e fundit fitoi 2.9 miliardë dollarë nga kjo marrëveshje....
 • Android Lollipop tashmë në telefonat e mençur dhe tableta

  Jeni gati për lëshimin e fundit dhe më të mrekullueshmin të Android-it? Android 5 “Lollipop” tashmë është lëshuar për telefonat e mençur dhe tabletat e përzgjedhura. Softueri i ri Android, i cili përmban një material me  dizajn të ri, është tashmë në dispozicion për Nexus 6 dhe 9. Gjithashtu...
 • Droid Turbo, telefoni i mençur me “bateri gjigante”

  Verizon dhe Motorola shpalosin pajisjen e mençur të fundit në linjën Droid, Droid Turbo. Droid Turbo është i dizajnuar më shumë për jetëgjatësinë e baterisë, duke punuar së paku 48 orë – dy ditë në përdorim normal, thekson Motorola. Kjo ” jetëgjatësi gjigante ” e baterisë ka fuqi të...
 • Android 4.4.3 tani në dispozicion në të gjithë telefonat Google Play Edition

  T-Mobile ishte i pari që lëshoi përditësimin zyrtar të Android 4.4.3 KitKat në linjën e tij Nexus (4,5,7). Më pas Motorola filloi të përditësojë Moto X, Moto G dhe Moto E. Sonte të gjithë telefonat të Google Play Edition kanë marrur Android 4.4.3 KitKat. Ky përditësim është në dispozicion...
 • 71% e të gjitha orave të mençura janë shitur nga Samsung

  Nëse ju keni ndonjë orë të mençur, atëherë shanset janë të mëdha që ajo të jetë nga kompania Samsung. Kjo është ajo se qfarë tregojnë hulumtimet e fundit në markete. Samsung është aktualisht në pozitën e parë në botë sa i përket pajisjeve që mund të vishen. Gjiganti i...
 • Motorola lanson pajisjen Moto E

  Motorola ka lansuar tani pajisjen e mençur  Moto E në mbarë botën gjatë një evenimenti të mbajtur sonte në Londër. Motorola Moto E ka ekran 4.3 inç me rezolucion 540×960, procesor Dual Core 1.2GHz Qualcomm Snapdragon 320, GPU 302 Adreno dhe 1GB RAM. Pajisja ka gjithashtu 4GB hapsirë për...
 • Motorola Moto X lansohet në SHBA

  Motorola ka lansuar Moto X, një pajisje e mençur vetëm në amerikë e cila ka për qëllim t`ju ofrojë klientve një nivel ende të paparë kur bëhet fjala për pajisje telefonike. Moto X është e para pajisje e mençur që përfaqson mardhënien mes Google-së dhe Motorola-së, që do të...
 • Verizon prezanton tri pajisje të reja

  Në partneritet me Motorola, Verizon prezantoi të martën gjeneratën e ardhshme  të pajisjeve  Droid duke përfshirë modelet Droid Ultra, Droid Maxx dhe Droid Mini. Droid Ultra është “pajisja e mençur më e hollë me rrjetin 4G LTE” me madhësi të ekranit prej 5 inç dhe 0.28 inç i hollë....
 • Motorola prezanton markë të re

  Pas një pune mjaft të vështirë në pajisjen e ardhshme, Moto X, Motorola krijoi një logo/markë të re. Në këtë markë të re është paraqitur emri i kompanisë me shkronja të holla dhe ikona “M” ka mbetur e pa ndryshuar. Megjithatë ikona “M” është e rrethuar me një mori...