nadella

  • Microsoft feston 40 vjetorin

      Ndoshta duket e vështirë për tu besuar por gjigandi Microsoft ka mbushur sot 40 vite. Kjo e shtunë shënon 40 vjetorin e krijimit të gjigandit softuerik nga Bill Gates dhe Paul Allen më 1975. Për të festuar këtë ndodhi, Gates ka dërguar një letër punëtorëve të tij të...